Reklama

III Łukowska Moc Kultury

Opublikowano:
Autor:

III Łukowska Moc Kultury - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Kinie Łuków, 9 listopada, zagości "Art Beats- Wielka Sztuka" Na ekranie zaprezentowana zostanie wystawa "Święty Piotr i inne papieskie bazyliki Rzymu".

Film to spacer po czterech bazylikach papieskich w Rzymie. Widzowie wirtualnie zwiedzą bazylikę św. Piotra, św. Jana na Lateranie, Santa Maria Maggiore (św. Marii Większej) i bazylikę Św. Pawła za Murami. 

W ciągu 90 minut filmu po zabytkach i ich skarbach oprowadzą widzów eksperci: Antonio Paolucci, dyrektor Muzeów Watykańskich po bazylice św. Piotra, Paolo Portoghesi, światowej sławy architekt, przedstawi pogłębioną analizę budynku św. Jana na Lateranie, Claudio Strinati, znany historyk sztuki, odkryje historię i legendy dotyczące Santa Maria Maggiore. 

Widzowie, za pośrednictwem oka kamery będą mieli możliwość zajrzeć do miejsc w Watykanie, które dla turystów nie są na co dzień dostępne. Są to m. in. Ośmiokątne sale Zakrystii i Skarbca bazyliki, Kaplica Sykstyńska i Biblioteka Apostolska Watykanu oraz Sala Ducale (Książęca) w Pałacu Apostolskim. Narratorzy opowiedzą o historii i ewolucji budowli z własnej perspektywy, nawiązując do zgromadzonych tam najsłynniejszych dzieł sztuki, żywotów i historii papieży oraz tworzących dla nich artystów – od Giotta do Bramantego, od Michała Anioła po Francesco Borrominiego, od Berniniego do Domenica Fontany, od Arnolfa di Cambio do Jacopa Torritiego.

Pokaz filmu odbędzie się o godzinie 19.00. Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE