Reklama

Idzie nowe w gminach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Idzie nowe w gminach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Agnieszka Cieślak, Krzysztof Warda i Kinga Szerszeń to nowi wójtowie gmin Wojcieszków, Krzywda i Wola Mysłowska. Ile zdobyli głosów, by wygrać II turę wyborów?

Wyborcze rozstrzygnięcia w powiecie łukowskim. Gdy w Łukowie burmistrzem został Piotr Płudowski, do zmian doszło także w gminach Wojcieszków, Krzywda i Wola Mysłowska. W samorządach tych również dojdzie do zmian personalnych na szczycie.

W Woli Mysłowskiej już przed wyborami było wiadome, że dojdzie do zmiany na stanowisku wójta. Dotychczasowy włodarz Władysław Mika nie ubiegał się reelekcję, lecz - z pozytywnym skutkiem - walczył o mandat radnego powiatowego. W szranki stanęli wspierana przez Przymierze dla Ziemi Łukowskiej Kinga Szerszeń (KW Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Wola Mysłowska), Zofia Mikusek (KW Prawo i Sprawiedliwość) oraz Ryszard Konieczny (KW Polskie Stronnictwo Ludowe). Do drugiej tury przeszły Szerszeń i Mikusek, a w dogrywce 4 listopada wygraną okazała się wiceprzewodnicząca rady powiatu i Sekretarz Gminy, uzyskując 1257 głosów (50,79%). Zofia Mikusek wybory kończy na II miejscu z wynikiem 1218 głosów (49,21%).

Do zmian dojdzie też w Gminie Krzywda i Gminie Wojcieszków. W tym pierwszym samorządzie nowej pracy będzie musiał szukać Jerzy Kędra (KWW „Najlepszy), który przegrał w II turze wyborów z nauczycielem Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym Krzysztofem Wardą (KWW Krzysztofa Wardy). Na dotychczasowego włodarza głosowało 1978 mieszkańców gminy (40,63%), a na nauczyciela z Drożdżaka 2890 osób (59,37%).

W Wojcieszkowie natomiast w wyborczej dogrywce 4 listopada mierzyli się radna Agnieszka Cieślak (KW PiS) oraz członek Zarządu Powiatu Krzysztof Szczęśniak (KW Przymierze dla Ziemi Łukowskiej). Zwycięsko w wyborach wychodzi kandydatka PiS-u, której zaufało 1758 mieszkańców gminy (52,45%). Jej rywal zadowolić się musi poparciem 1594 osób (47,55%).
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE