Reklama

I LO w Łukowie walczy o tytuł „Szkoły Dialogu”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

I LO w Łukowie walczy o tytuł „Szkoły Dialogu” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Edukacyjny projekt w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Uczniowie placówki poznają żydowską historię naszego miasta.

Do 17 czerwca będą trwały szkolne warsztaty w ramach „Szkoły Dialogu” - programu edukacyjnego fundacji Forum Dialogu. W ramach projektu uczniowie I LO w Łukowie poznają szereg zagadnień związanych z kulturą i tradycją żydowską, a następnie pod opieką trenerów Forum przygotują trasę spaceru upamiętniającego przedwojenną historię ludności żydowskiej z Łukowa.

Efekty tej pracy uczniowie „Kościuszki” zaprezentują mieszkańcom miasta podczas wycieczki finałowej. Sprawozdanie z wycieczki weźmie udział w konkursie, którego zwycięzcy zostaną ogłoszeni na początku marca 2019 r. podczas uroczystej Gali Szkoły Dialogu w Warszawie.

---------

„Szkoła Dialogu” to program realizowany od 2008 roku, którego celem jest poszerzanie wiedzy uczniów na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce oraz ich wkładu w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy naszego kraju. Oparty jest on na przekonaniu, że wiedza, zrozumienie i dialog to klucz do przełamywania barier. Uczestniczące w projekcie szkoły otrzymują tytuł SZKOŁY DIALOGU. Fundacja Forum Dialogu jest organizacją pozarządową zajmującą się od siedemnastu lat działalnością na rzecz zbliżenia pomiędzy Polakami a Żydami, przeciwdziałaniem przejawom antysemityzmu i ksenofobii, a także edukacją na rzecz tolerancji. Program „Szkoła Dialogu” realizowany był w przeszłości w 327 szkołach w ponad 215 miejscowościach całej Polski.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE