Reklama

Hulajta chłopaki, bo dzisiaj kusaki...

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Dom Kultury w Adamowie

Hulajta chłopaki, bo dzisiaj kusaki... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Karnawał dobiega końca. W niedzielę w Adamowie mieszkańcy świętowali ostatki. Przyszli, by dawnym zwyczajem, najeść się, napić i wybawić.

W niedzielę ponad 250 osób przybyło do Zespołu Szkół w Adamowie na „Kusaki”. Były tradycyjne, ostatkowe potrawy, były występy lokalnych zespołów, które za cel postawiły sobie rozbawienie gości. Zwyczaje ostatkowe i ludowe piosenki zaprezentowały: „Świderzanki” ze Świderek, „Kobierzec” ze Starych Kobiałek, KGW Bazanów, „Dysowiacy” z Dysa, „Polne kwiaty”z Woli Gułowskiej, „Szalinówka” z Hordzieżki, Filip i Marcel Bartosiewicz oraz gospodarze, czyli „Modry len”.  

Kusaki, mięsopusty albo po prostu ostatki to zgodnie z tradycją czas do napicia się, najedzenia do syta, wytańczenia i wybawienia. Wszystko zanim przyjdzie surowy Wielki Post. Spotkanie w Zespole Szkół w Adamowie było doskonałą okazją do kultywowania dawnych tradycji. Nie zabrakło dobrego humoru, ale i pysznych dań.  

Kusaki przygotował zespół Domu Kultury w Woli Gułowskiej oraz Zespół Ludowy „Modry len” z Adamowa. Choć Wielki Post jeszcze nie nadszedł, organizatorzy kusaków już dziś zapraszają na kolejne spotkanie.    

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE