Reklama

Historyczne questy w Woli Gułowskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Towarzystwo Przyjaciół Woli Gułowskiej

Historyczne questy w Woli Gułowskiej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gratka dla miłośników lokalnej historii. Towarzystwo Przyjaciół Woli Gułowskiej przygotowało edukacyjną grę historyczną w formie questów. Będą one poświęcone Samodzielnej Grupie Operacyjnej \"Polesie\".

Pomysł na organizację gry questowej propagującej wydarzenia historyczne, jakie miały miejsce na terenie gminy Adamów kilkadziesiąt lat temu, powstał w ramach projektu „Takiej historii nie ma nikt - mieszkańcy gminy Adamów odkrywają swoją historię” współfinansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Jego pomysłodawcą jest Towarzystwo Przyjaciół Woli Gułowskiej, które chce propagować miejsca związane historią SGO „Polesie”. Questy powstały przy współpracy młodzieży, która poznawała w ten sposób dzieje swojego terenu.

Do udziału w questach zapraszamy lokalną społeczność. Chcemy aby oprócz funkcji edukacyjnej pełniły one także funkcję integracyjną. Każdy przygotowany przez nas quest poświęcony jest jednemu konkretnemu tematowi, związanemu z danym miejscem i epizodem z historii SGO „Polesie” - informują członkowie Towarzystwa. Wierzą przy tym, że nowoczesna forma gry edukacyjnej stanie się popularna w lokalnym środowisku.

Celem przedsięwzięcia jest wypromowanie nowo wytyczonych szlaków, które odnaleźć można w publikacji Towarzystwa pt. „Historia SGO Polesie. Przewodnik po ostatniej bitwie kampanii 1939 r.”

Questy to rzecz zbliżona do edukacyjnej gry terenowej, łączącej w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania. To także oryginalna metoda odkrywania i promocji dziedzictwa kulturowego, historycznego i przyrodniczego danego regionu czy miejscowości. Questy to tzw. wyprawy odkrywców na nieoznakowane trasy, którymi uczestnik zabawy porusza się na podstawie wskazówek. Od teraz są one obecne w Woli Gułowskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE