Reklama

Hemodializa w Łukowie?

Opublikowano: wt, 27 gru 2016 09:03
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Hemodializa w Łukowie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy mieszkańcy naszego powiatu, którzy zmagają się z niewydolnością nerek będą mogli pójść na zabieg hemodializy do łukowskiej placówki zdrowia? O tych planach mówił na ostatniej sesji Rady Powiatu dyrektor szpitala Władysław Kobielski.

Hemodializa to zabieg przeprowadzany u osób z niewydolnością nerek. Do tej pory chorzy z naszego powiatu musieli jeździć do miast, gdzie poradnia hemodializ istnieje, np. Siedlec czy Puław. Czy to się zmieni? O planach i sposobie na otwarcie takiej poradni w SP ZOZ w Łukowie mówił na ostatniej sesji Rady Powiatu, która odbyła się 20 grudnia, dyrektor Władysław Kobielski.

Rozpocząłem rozmowy z firmami. Pokazuję im miejsca, gdzie mogą przeprowadzać hemodializy. Mamy bowiem w szpitalu pomieszczenia niewykorzystane. Chciałbym by w przyszłym roku zaczął się remont i budowa pracowni. Wielu z naszych pacjentów musi jeździć do Siedlec czy Puław – dodał dyrektor.

Jeżeli plany te doszłyby do skutku, zewnętrzna firma wynajmowałaby pomieszczenia od SP ZOZ w Łukowie i przeprowadzała na terenie naszego szpitala zabiegi. Na więcej szczegółów musimy jednak poczekać. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE