Reklama

Harcerze z Łukowa w Krakowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZHP Łuków

Harcerze z Łukowa w Krakowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Aktywny wypoczynek zafundował harcerzom z Łukowa, Starych Kobiałek oraz Ryżek Hufiec ZHP Łuków. Między 5 a 10 lutego zorganizowano zimowy obóz w Małopolsce.

„Zasmokuj w Krakowie” to nazwa harcerskiego zimowiska, w którym wzięli udział druhowie z powiatu łukowskiego oraz Białej Podlaskiej. Między 5 a 10 lutego harcerze Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej wybrali się na wycieczkę do Krakowa, Wadowic oraz Ojcowskiego Parku Narodowego. Odwiedzono też leżącą nieopodal królewskiego miasta Korzkiew.

W programie wjazdu znalazło się dużo zajęć dla harcerzy. Uczestnicy zimowiska spędzali czas na animacjach, tańcach, kręceniu filmów, brali również udział w warsztatach kulinarnych. W Krakowie druhny i druhowie Muzeum Armii Krajowej i bawili się podczas gry miejskiej. Harcerze wędrowali po szlakach Ojcowskiego Parku Narodowego i odwiedzili Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach.

Zimowisko w Korzkwi przygotowała kadra instruktorska Hufca ZHP Łuków, pracująca w charakterze wolontariuszy. Komendantką była phm. Magdalena Czerska-Sadło. Towarzyszyła jej dwójka zastępców: phm. Anna Maksymowicz i hm. Michał Mojski oraz wychowawcy: Elżbieta Dadacz i Monika Raczyńska. Oboźną była natomiast Elżbieta Mirończuk.

Jak dodaje komendant Hufca ZHP w Łukowie Michał Mojski, uczestnicy wyjazdu „Zasmokuj w Krakowie” rzeczywiście zasmakowali uroków tego miasta oraz okolic Doliny Prądnika, a także mieli okazję nabyć wiele cennych umiejętności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE