Reklama

Harcerze podnoszą kwalifikacje

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZHP Łuków

Harcerze podnoszą kwalifikacje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości \'Jak zapalać się do działania - o motywowaniu siebie i innych\' - pod takim hasłem odbyły się warsztaty metodyczne, które odbyły się 8 października. Wzięło w nim udział ponad czterdziestu przedstawicieli kadry drużyn łukowskiego hufca.

Jednym z punktów programu było spotkanie z policjantami z łukowskiej komendy. Funkcjonariusze opowiedzieli harcerzom o bezpieczeństwie w ruchu drogowych, ale także o czyhających na młodych ludzi zagrożeniach związanych z substancjami psychoaktywnymi, w tym dopalaczami. O tym jak motywować siebie do pracy, ale także wesprzeć w tym innych mówił zastępca komendanta Hufca ZHP Łuków - hm. Michał Mojski.  

Uczestnicy warsztatów wzięli udział w grach, wykonywali ćwiczenia indywidualne, debatowali. Uczyli się, jak odnajdować sens w swoich działaniach, jak zachęcać do konstruktywnej aktywności innych i w ten sposób unikać korzystania z używek.  

Po części szkoleniowej przyszedł czas na podsumowanie dotychczasowych działań. Nie zabrakło także kilku słów o tym, co przyniesie przyszłość. Zbiórka kadry była także okazją do oficjalnego powołania dwóch instruktorek dh. Anny Czerwińskiej i dh. Zuzanny Kowalak na funkcję drużynowych. Wręczono również mianowania na inne funkcje i kolejne stopnie harcerskie.  

Szkolenie zostało zrealizowane w ramach projektu „Zapaleni do działania”, realizowanego wspólnie z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE