Reklama

Harcerskie zimowisko na Roztoczu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Hufiec ZHP Łuków

Harcerskie zimowisko na Roztoczu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie". Któż nie zna tego łamańca językowego? Harcerze z Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej postanowili sprawdzić, na ile jest prawdziwy i właśnie do Szczebrzeszyna wybrali się na swoje zimowisko.

Druhny i druhowie z Łukowa, Ryżek, Starych Kobiałek oraz Białej Podlaskiej, uczestniczyli w zajęciach: grze miejskiej, warsztatach literackich, plastycznych, kulinarnych. Wędrowali szlakami Roztocza, odwiedzili Zamość i Tomaszów Lubelski. Zimowisko trwało od 18 do 23 lutego.

Największą atrakcją okazał się jednak wyjazd na Ukrainę i zwiedzanie Lwowa. Harcerze odwiedzili m.i. Cmentarz Łyczakowski, Cmentarz Orląt Lwowskich, Operę Lwowską i Stare Miasto. Natomiast 22 lutego wzięli udział w uroczystym kominku z okazji Dnia Myśli Braterskiej - święta skautów na całym świecie, obchodzonego w rocznicę urodzin twórców ruchu - Roberta i Olave Baden-Powellów.

Nad realizacją programu czuwała komenda zimowiska w składzie: hm. Michał Mojski (komendant), phm. Magdalena Czerska-Sadło (zastępczyni komendanta i kwatermistrz), Maja Sosnowska (oboźna), Nina Rosa, pwd. Grażyna Podgajna (wychowawcy).
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE