Reklama

Harcerskie wakacje w Górach Świętokrzyskich

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Hufiec ZHP Łuków

Harcerskie wakacje w Górach Świętokrzyskich - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Lato w pełni. Kto może, korzysta z wakacyjnych wyjazdów. Do naszej Redakcji trafiła relacja z wakacyjnej wyprawy harcerzy Hufca ZHP Łuków do Nowej Słupi w Górach Świętokrzyskich.

Harcerze z Łukowa wypoczywali w Górach Świętokrzyskich między 7 i 11 lipca. Zuchy odpoczywały, bawiły się i uczyły podczas kolonii „Mali Jaskiniowcy” w miejscowości Nowa Słupia niedaleko Kielc. Razem z nimi na obozie obecni byli koledzy i koleżanki z Białej Podlaskiej.

Zuchy odwiedziły m.in. Park Jurajski w Bałtowi, gdzie mogły skorzystać z wielu atrakcji i poznać czasy prehistoryczne. Wycieczka była jednym z elementów całego programu wakacji, który nawiązywał do najstarszych dziejów świata i człowieka. Zuchy budowały jaskinie, uczyły się o ewolucji, polowały na mamuty, poznawały najstarsze cywilizacje. Uczestniczyły w warsztatach garncarskich, koszykarskich, kowalskich w Centrum Kulturowo-Archeologicznym w Nowej Słupi. Harcerze wspięli się także na Łysą Górę, podziwiali Święty Krzyż oraz gołoborza w Świętokrzyskim Parku Narodowym. W końcu, w trakcie wakacyjnego wyjazdu, wszyscy mieli okazję odwiedzić Jaskinię Raj i Centrum Neandertalczyka. W czasie całej kolonii zuchy zdobyły trzy sprawności zespołowe: jaskiniowca, czarodziejki/czarodzieja oraz łazika.

W wakacyjnej wyprawie w Góry Świętokrzyskie uczestniczyły 2. Łukowska Gromada Zuchowa „Słoneczni Wędrowcy” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie oraz 19. Bialska Gromada Zuchowa „Tęczowi Spryciarze” ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej. Zajęcia dla dzieci przygotowała pracująca na zasadach wolontariatu komenda w składzie: hm. Michał Mojski - komendant, phm. Marta Pomorska - zastępczyni, pwd. Magdalena Czerska-Sadło - kwatermistrzyni, Sebastian Romańczyk - oboźny, Nina Dudzińska-Chruściel - wychowawca. Ponadto przeprowadzenie programu wspierała kadra młodzieżowa: Michalina Barabaniec, Anna Daniłko, Klaudia Kościuk, Gabriela Pomorska, Aleksandra Suchodolska.

Wyjazd został dofinansowany w ramach projektów realizowanych we współpracy z władzami samorządowymi Łukowa i Białej Podlaskiej.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE