Reklama

Greckie wakacje tancerzy z "Łukowa"

Opublikowano:
Autor:

Greckie wakacje tancerzy z "Łukowa" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Występy na lokalnych imprezach i prezentacja lubelskich tańców w greckiej Katerini - tak minęło lato dzieciom i młodzieży z Dziecięcego Zespołu Regionalnego "Łuków".

Tradycyjnie w aktywny sposób spędzili wakacje  tancerze Dziecięcego Regionalnego "Łuków" działającego w ramach Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Nasz Region. Na rozgrzewkę przed zagranicznymi koncertami, w ostatnią niedzielę czerwca młodzi artyści wystąpili na obiektach Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łukowie w trakcie imprezy "Bądźmy razem".

Festiwal w Grecji

 Po dwóch dniach odpoczynku wyruszyli w swoją kolejną zagraniczną podróż, tym razem udali się do Grecji. Celem wyjazdu był udział w dwóch koncertach w trakcie Międzynarodowym Festiwalu Folkloru –IV INTERNATION W Grecji Dziecięcy Zespół Regionalny "Łuków - Kropelki Rosy" zaprezentował suitę lubelską i podlaską. Występ, został owacyjnie przyjęty przez publiczność. Koncerty w Katerini były wspaniałą okazją do promocji naszego miasta, powiatu i kraju na arenie międzynarodowej ALE FESTIVALL IN PARALIA-KATERINI. 


Po festiwalowych emocjach dużą atrakcją dla starszej młodzieży było uczestnictwo w wieczorze greckim i możliwość poznawania tamtejszej kultury oraz kuchni. Był też czas na aktywny wypoczynek – zażywanie kąpieli w Morzu Egejskim oraz gry i zabawy na plaży. Młodzi tancerze odwiedzili w Grecji ukryte wysoko w górach Meteory - "wiszące klasztory". Zobaczyli niezwykłe połączenie cudu natury i arcydzieła architektury, które zostało uhonorowane miejscem na liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO

 

Po powrocie do Łukowa trzykrotnie występowali na uroczystościach i imprezach lokalnych w Trzebieszowie i w Ławkach oraz odpoczywali korzystając z atrakcji parku rozrywki ENERGYLANDIA w Zatorze.  

 Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE