Reklama

Góralskie rytmy w miejskim parku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Góralskie rytmy w miejskim parku    - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Atrakcją pierwszego dnia Dni Łukowa był niewątpliwie koncert góralskiego zespołu "Zawaternik". Górale przygrywali mieszkańcom miasta, którzy spędzali piątkowy wieczór na wspólnym pieczeniu kiełbasek.

„Ognisko z kapelą” to nazwa imprezy, którą przygotowano w ramach tegorocznych Dni Łukowa. Gdy na scenie miejskiego amfiteatru trwało losowanie nagród za udział w Biegu z Pochodniami, kilkadziesiąt metrów dalej rozbrzmiewała muzyka góralska.

W piątkowy wieczór przed mieszkańcami miasta wystąpił zespół „Zawaternik”, który w przeszłości koncertował już na ziemi łukowskiej. Górale, którzy mogą być znani chociażby ze względu na współpracę z Zespołem Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy” przedstawili najpopularniejsze melodie ze stolicy polskich Tatr i umilali czas mieszkańcom. Na terenie miejskiego amfiteatru ustawionych zostało kilkanaście miejsc, w których można było piec kiełbaski.

Pierwszy dzień święta miasta zwieńczyła projekcja filmu „pod chmurką” dla wszystkich mam. Dni Łukowa dopiero się rozkręcają.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE