Reklama

Godz. 9.30: Zwiększyła się liczba chorych z koronawirusem

Opublikowano:
Autor:

Godz. 9.30: Zwiększyła się liczba chorych z koronawirusem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkadziesiąt minut temu informowaliśmy o 13 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało właśnie wiadomość o zdiagnozowaniu COVID-19 u kolejnych trzech osób.

W sobotnim porannym komunikacie Resort Zdrowia informował o 13 chorych na COVID-19. O godz. 9.30 podano kolejny komunikat o trzech przypadkach wykrycia koronawirusa w Polsce.


"Wyniki dotyczą 2 osób z woj. pomorskiego (Gdańsk) i 1 z opolskiego (Opole)" - głosi komunikat. Wśród 13 osób, o których informowano rano, jest pięciu chorych z województwa lubelskiego.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 z województwa lubelskiego dotyczą jednej osoby starszej z powiatu janowskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym, dwóch osób w średnim wieku z powiatu janowskiego, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym, dwóch osób młodych z powiatu lubelskiego, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym. - Stan wszystkich osób jest dobry - informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego. Aktualnie (14 marca 2020 r.), na terenie województwa lubelskiego jest 12 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. 30 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 274 osoby są poddane kwarantannie, a 2329 jest objętych nadzorem epidemiologicznym. 

W sumie w kraju wirusa zdiagnozowano u 84 osób. Dwie z nich zmarły - 57-letnia pacjentka hospitalizowana w Poznaniu i 73-letni pacjent hospitalizowany we Wrocławiu.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE