Reklama

Gminy Stanin i Krzywda dostały dofinansowanie na termomodernizację szkół

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. UMWL w Lublinie

Gminy Stanin i Krzywda dostały dofinansowanie na termomodernizację szkół - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkoła Podstawowa w Sarnowie i Zagoździu oraz Zespół Szkół w Radoryżu Smolanym zyskają nowe oblicze.

Gmina Stanin otrzymała 1 31 mln zł na projekt pod nazwą „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Stanin”. Za te pieniądze w dwóch szkołach wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa a kotły w placówkach zamienione zostaną na "peletowe". W Sarnowie i Zagoździu zastosowany zostanie system pomiaru, monitoringu i zarządzania wykorzystania energii. Szkoły będą docieplone. Zamontowana zostanie też instalacja fotowoltaiczna, a oświetlenie wymienione na oświetlenie  ledowe. 


Gmina Krzywda na projekt „Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym” pozyskała 1,05 mln zł. Prace obejmą kompleksową  termomodernizację: ocieplenie ścian i fundamentowych. Wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, zamontowane oświetlenie LED. W szkole pojawią się nawiewniki, zamontowana zostanie również instalacja fotowoltaiczna oraz zmodernizowana zostanie instalacja c.o.

Wójt Krzysztof Kazana oraz Krzysztof Warda (na zdjęciu) umowy na dofinansowanie z RPO  odebrali 13 stycznia w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE