Reklama

Gminny żłobek w mieście. A czemu nie miejski?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Gminny żłobek w mieście. A czemu nie miejski? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy ulicy Cmentarnej w Łukowie w perspektywie najbliższych lat planowana jest budowa żłobka. Inwestorem ma być gmina Łuków. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta sprawa żłobków powróciła.

Gmina Łuków wnioskowała do miasta Łuków o wprowadzenie zmian w planie zagospodarowania przestrzennego. Chciała, by teren, który jest własnością gminy i przeznaczony jest pod budownictwo mieszkaniowe wysokie, zmieniony został na usługi społeczne. Celem jest wykonanie pierwszego kroku formalnego, który pozwoli gminie na budowę budynku, w którym będzie się mieścił m.in. żłobek.

Stosowna uchwała w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Łuków dla terenu położonego w Łukowie przy ul. Cmentarnej została podjęta na sesji Rady Miasta, która odbyła się 26 września. Choć punkt ten przeszedł bez dyskusji, w interpelacjach i zapytaniach radnych, do tematu powróciła radna Ewa Rybicka – Sicińska, która zagłosowała przeciw zmianom w planie. Jak powiedziała:

- Najeżam się na te zmiany w planie, ponieważ zaraz myślę, że wybudujemy tam jakiś niestosowny budynek. Dzisiaj dowiedziałam się, że wójt chce tam wybudować żłobek. Dlaczego nie burmistrz? - zakończyła pytaniem radna.

Na to pytanie krótko odpowiedział burmistrz, mówiąc, że żłobek w tym miejscu będzie budował wójt, ponieważ to działka należąca do gminy. I choć, jak powiedziała radna E. Rybicka- Sicińska, jest przeciwna oddawaniu dzieci do żłobków, ale życie pisze różne scenariusze, to jednak chciałaby by taką inwestycję wykonał burmistrz.

- Proszę wskazać lokalizację gdzie taki żłobek miałby powstać i przekonać radnych, że warto go zbudować. Ja osobiście jestem przeciwny żłobkom – dodał burmistrz.

Państwa zapraszamy do wyrażania swoich opinii na temat żłobków. Czy w naszym mieście są potrzebne?   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE