Reklama

Reklama

GMINA WOJCIESZKÓW Powstanie Centrum Usług Społecznych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

GMINA WOJCIESZKÓW Powstanie Centrum Usług Społecznych  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od początku stycznia 2021 r. gmina jako jedyny samorząd w powiecie łukowskim będzie realizować pilotażowy projekt zakładający utworzenie Centrum Usług Społecznych (CUS).

Reklama

Wójt Gminy  Agnieszka Cieślak podpisała już umowę z Ministerstwem Rozwoju, Pracy i  Technologii.

Na realizację projektu gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 3 mln zł  z budżetu państwa oraz UE.

Centrum Usług Społecznych to nowa jednostka organizacyjna gminy i nowa instytucja lokalnej polityki społecznej.

Ma być miejscem, w którym każdy mieszkaniec, bez względu na dochód i sytuację społeczną, otrzyma wsparcie w sposób zindywidualizowany.

Skupione w nim będą usługi z różnych systemów tj. pomocy społecznej, polityki rodzinnej, promocji i ochrony zdrowia, kultury, edukacji publicznej, polityki prorodzinnej czy wsparcia osób z niepełnosprawnością.

Realizacja usług odbywać się będzie przy ścisłej współpracy lokalnych usługodawców: organów administracji publicznej, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz podmiotów ekonomii społecznej.

Z usług CUS będą mogli korzystać zainteresowani mieszkańcy. Na podstawie sygnalizowanych przez nich potrzeb będą mogły powstawać indywidualne plany usług społecznych – spersonalizowane pakiety usług społecznych na okres od trzech do dwunastu miesięcy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy