Reklama

Gmina Stoczek z dofinansowaniem na gospodarkę wodno-ściekową

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Gmina Stoczek z dofinansowaniem na gospodarkę wodno-ściekową - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarząd Województwa Lubelskiego podjął uchwałę, w której zatwierdził listę wniosków, które zakwalifikowały się do uzyskania dofinansowania. Na wysokiej pozycji znalazł się wniosek gminy Stoczek Łukowski.

W wielu miejscach na terenie województwa lubelskiego wciąż nie ma kanalizacji. W ogłoszonym konkursie złożonych zostało zdecydowanie więcej wniosków, niż jest to możliwe do sfinansowania. Na 178 wniosków tylko 65 może liczyć na wsparcie.

Zarząd Województwa Lubelskiego 7 lutego podjął uchwałę w sprawie zatwierdzenia listy zawierającej informację o kolejności przysługiwania pomocy na operację „Gospodarka wodno-ściekowa”. O pomoc finansową starało się aż 130 gmin. Dostępny limit środków dla województwa lubelskiego na to zadanie to kwota 84 857 750 zł. Potrzeby są dużo większe.

W gronie szczęśliwców znalazła się gmina Stoczek Łukowski. Planuje ona wybudować kanalizację sanitarną w miejscowości Kieńkówka i Stare Kobiałki oraz studnię gminnego ujęcia wody w Nowej Prawdzie.

W ramach działania samorządy gminne mogą liczyć na wsparcie w ramach budowy, przebudowy, modernizacji czy też wyposażenia obiektów budowlanych służących do zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków. Pomoc obejmie także zakup i montaż urządzeń kanalizacyjnych oraz urządzeń wodociągowych. Zadania te będą refundowane w 63,63% kosztów kwalifikowalnych operacji. Wysokość pomocy ze środków EFRROW nie może przekroczyć 2 000 000 zł na  beneficjenta.  

Na opublikowanej liście, z terenu powiatu łukowskiego, znalazły się także wnioski m.in. z gmin Wola Mysłowska (105. miejsce), Krzywda (110.) i Serokomla (140. miejsce). One dofinansowania niestety nie otrzymają.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE