Reklama

Reklama

GMINA STOCZEK ŁUKOWSKI W Toczyskach stanął kosz na plastikowe nakrętki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

GMINA STOCZEK ŁUKOWSKI W Toczyskach stanął kosz na plastikowe nakrętki - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na placu przed Szkołą Filialną w Toczyskach stanął metalowy kosz w kształcie serca. Można do niego wrzucać plastikowe nakrętki, które zostaną przekazane na pomoc dla chorych dzieci.

Reklama

Pomysłodawcami ustawienia serca i projektu "Pomóż, Wypełnij! Serce Nakrętkami!" są członkowie Koła Gospodyń Wiejskich w Toczyskach, przy ścisłej współpracy z Gminą Stoczek Łukowski oraz Szkołą Filialną w Toczyskach, a także sołectwami Toczyska i Zgórznica. Projekt został dofinansowany ze środków programu "Działaj Lokalnie" finansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 Dla hospicjum w Siedlcach

 

 Metalowe Serce - to estetyczny czerwony kosz w kształcie serca, do którego wszyscy mieszkańcy miasta i gminy Stoczek Łukowski mogą wrzucać zbędne nakrętki po napojach, mleku, kosmetykach, które będą przekazywane do Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci w Siedlcach. Następnie nakrętki zostaną sprzedane firmie recyclingowej, a pieniądze hospicjum wykorzysta na potrzeby podopiecznych. 

 

 Dbanie o środowisko

 

 Panie z KGW dodają, że zbieranie plastikowych nakrętek to także wyraz troski o środowisko.

 

  -  Jest to projekt wspomagający również recykling w naszej wsi oraz umożliwienie mieszkańcom w świadomy i łatwy sposób pozbycia się zbędnych nakrętek, równocześnie niosąc pomoc potrzebującym. Każdy człowiek, może czynić dobro dla siebie i innych, i dbać o środowisko poprzez właściwe gospodarowania odpadami w naszej lokalnej społeczności – mówią gospodynie.

 

 

CO SIĘ DZIEJE Z ZEBRANYMI NAKRĘTKAMI?

 

Zebrane nakrętki będą przekazywane na potrzeby Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci w Siedlcach. Ta fundacja zawiezie je do firmy recyklingowej. Firma w zamian za dostarczony surowiec, który będzie wykorzystany do stworzenia regranulatu, przekaże dla fundacji określoną kwotę pieniędzy.

 JAKIE ZAKRĘTKI ZBIERAMY?

 

Do kosza można wrzucać: zakrętki z plastikowych butelek, zakrętki po nabiale czy soku w kartonie, różnego rodzaju nakrętki po kosmetykach, płynach do prania, płukania czy innych środkach czyszczących. Nadają się także pojemniki po Kinder Niespodziankach. Czasami w zakrętkach są takie tekturowe uszczelki, więc należy je wyjmować przed wrzuceniem do pojemnika.

 

 

        Marek Czub, wójt gminy Stoczek Łukowski jest bardzo zadowolony z działań gospodyń:

 - Każda inicjatywa organizacji pozarządowych, czy mieszkańców we współpracy z gminą, innymi jednostkami administracji publicznej jest godna pochwalenia. Przykład pan z Toczysk oznacza, że ludzie chcą nieść pomoc innym, potrzebującym. W tej sytuacji zdrowotnej, jaką mamy dzisiaj, bardzo trudnej, nie tylko dla mieszkańców miasta i gminy Stoczek, powiatu łukowskiego ale i całego kraju, kiedy cały czas słyszymy przygnębiające wiadomości, tego typu inicjatywy są naprawdę godne pochwalenia, nagłośnienia i naśladowania. Tu się należy uznanie dla tych osób, którym się chce wyjść z domu i trochę tego serca przekazać innym. Takie, nawet drobne gesty powodują uśmiech, optymizm, co się przekłada na naszą lepszą kondycję psychiczną i fizyczną. Zbierajmy korki, pomagajmy, ja też będę zbierał i zachęcam pracowników w Urzędzie oraz wszystkich mieszkańców do zbierania i wrzucania ich do kosza w Toczyskach - mówi.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE