Reklama

GMINA STOCZEK ŁUKOWSKI Ostrzeżenie przed barszczem Sosnowskiego. Rośnie także w innych częściach powiatu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Mamy doniesienia o występowaniu groźnej i trującej rośliny na terenie naszej gminy- barszczu Sosnowskiego. To niebezpieczna roślina – ostrzegają władze gminy Stoczek.

 - W przypadku zauważenia barszczu Sosnowskiego bądź podejrzenia, że to może być ta roślina, prosimy zachować szczególną ostrożność- nie dotykać rośliny i niezwłoczne zgłosić ten fakt do Urzędu Gminy w Stoczku Łukowskim - apelują władze.

Roślina ta wydziela soki, które mają właściwości drażniące, powodujące przede wszystkim niebezpieczne oparzenia skóry (II i III stopnia) z pęcherzami.

Barszcz Sosnowskiego najsilniej parzy w okresie kwitnienia i owocowania, gdyż dodatkowo sprzyja temu słoneczna pogoda. W tym czasie nawet przebywanie w pobliżu tej rośliny jest niebezpieczne, ze względu na unoszenie się toksycznych substancji w powietrzu i osadzaniu na ciele.

Pisaliśmy już o barszczu Sosnowskiego, który wystepował  min. na trasie z Nurzyny do Celin  w gminie Trzebieszów, na cmentarzu w Turzystwie w gminie Adamów, nad rzeką za klasztorem w Woli Gułowskiej.

Jeżeli miałeś styczność z barszczem Sosnowskiego:
1. Dokładnie przemyj wodą z mydłem miejsce styczności z rośliną.
2. Skontaktuj się z lekarzem.
3. Unikaj słońca przez dwie doby - nawet, jeśli tylko podejrzewasz, że miałeś styczność z barszczem. Skóra oparzona i poddana na działanie promieni słonecznych to duże niebezpieczeństwo

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE