Reklama

Reklama

GMINA STANIN Za Orlikiem Kosutach powstanie stadion

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

GMINA STANIN  Za Orlikiem Kosutach powstanie stadion - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Istniejące w Kosutach boisko piłkarskie będzie przebudowywane. Początek inwestycji planowany jest na luty przyszłego roku.

Reklama

 Początek inwestycji planowany jest na luty przyszłego roku. Boisko będzie miało większe pole gry oraz strefy wybiegowe. Będzie ono spełniać wymagania ligi okręgowej.

 Dzięki staraniom poprzedniego Zarządu Klubu Sportowego Kujawiak Stanin, na czele z byłym wiceprezesem, Radnym Rady Gminy Stanin Pawłem Komorkiem oraz dzięki wysiłkom władz gminy, udało się pozyskać dofinansowanie na budowę stadionu.

 

 Strefa kibica

 

 Pole gry liczyć będzie 105x65m a z wybiegami 115x71m, za bramkami zainstalowane zostaną piłkochwyty o wysokości 9m. Po stronie wschodniej umiejscowiona zostanie strefa kibica, która oddzielona będzie od płyty boiska ogrodzeniem panelowym z górnym pochwytem o wysokości 1,2 m. Na strefie zamontowane będą dwie trybuny, łącznie dla 182 osób (2 szt. po 91 miejsc każda). Siedziska będą w kolorze żółtym i zielonym.

 

 Zawodnicy rezerwowi oraz sztab szkoleniowy drużyn zasiądą w specjalnie przygotowanych dla nich dwóch zadaszonych kabinach systemowych. Każda z nich pomieści 14 osób. Zadaszona kabina będzie również zainstalowana dla opieki medycznej.

 

 W ramach projektu wykonane zostanie utwardzenie terenu z kostki brukowej, a także schody terenowe o szerokości użytkowej 3 m.

 

 

Automatyczny system nawadniający

 Obiekt będzie wyposażony w automatyczny system nawodnienia płyty boiska z automatycznymi zraszaczami. Wykonana zostanie również linia zasilająca zraszacze. Pod powierzchnią boiska znajdować się będzie instalacja odwodnieniowo- drenażowa.

 

 

Stadion będzie oświetlony za pomocą latarni solarno – wiatrowych. Powierzchnia całkowita nowo budowanego obiektu liczy 29 600 m2.

 

Koszt budowy boiska to 1 349 323,63 zł. Władzom gminy Stanin udało się pozyskać dofinansowanie na tą inwestycję z Ministerstwa Sportu. Pozyskana dotacja z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej to 643 092,02 zł.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy