Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

GMINA ŁUKÓW: Więcej pieniędzy na inwestycje - wsparcie z tarczy

wiadomosci Gmina Łuków otrzyma z rządowej tarczy inwestycyjnej, przygotowanej w związku z pandemią koronawirusa, prawie 3 miliony 200 tys. zł.

mo

Opublikowano: 3 lipca 2020 07:00 | Aktualizacja: 6 lipca 2020 06:42

To największa kwota dotacji z Funduszu Inwestycji Samorządowych w powiecie łukowskim.

Wójt gminy Łuków Mariusz Osiak poinformował o przyznanej dotacji radnych na sesji we wtorek 30 czerwca. Tego samego dnia odebrał promesę zapowiadającą przekazanie pieniędzy od premiera Mateusza Morawieckiego, który w czwartek był w Łukowie.

Informując radę gminy o przyznanych środkach wójt Mariusz Osiak wyjaśnił, że dotacje były dzielone według m.in. liczby mieszkańców, zamożności gmin i powiatów oraz nakładów inwestycyjnych, poniesionych w ostatnich latach i zaplanowanych na 2020 rok. Pieniędzy nie będzie trzeba zwracać, a źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19.

Pomysłów na rozdysponowanie przyznanych środków jest kilka - budowa oczyszczalni ścieków lub kanalizacji oraz modernizacja i remonty dróg.

 

- Na oczyszczalnię możemy pozyskać dofinansowanie z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Z kolei w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej staramy się o preferencyjną pożyczkę na budowę sieci kanalizacyjnej. Wnioski w obydwu sprawach czekają na rozpatrzenie - mówi wójt gminy Łuków Mariusz Osiak.

Propozycje wykorzystania dodatkowych pieniędzy mają być wybrane w najbliższych dniach, a ostateczne decyzje będą należeć do rady gminy.

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 miesiące temu | ocena +2 / -0

    1.

    Promesy na inwestycje. Może oczyszczalnia może kanalizacja może nic aby na wybory pójść. Może Morawiecki by odpowiedział kiedy droga do Siedlec będzie zrobiona.

  • 3 miesiące temu | ocena +2 / -1

    iliw

    Promesami wybory wybrukowane.