Reklama

GMINA ŁUKÓW: Więcej pieniędzy na inwestycje - wsparcie z tarczy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

GMINA ŁUKÓW: Więcej pieniędzy na inwestycje - wsparcie z tarczy - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Łuków otrzyma z rządowej tarczy inwestycyjnej, przygotowanej w związku z pandemią koronawirusa, prawie 3 miliony 200 tys. zł.

To największa kwota dotacji z Funduszu Inwestycji Samorządowych w powiecie łukowskim.

Wójt gminy Łuków Mariusz Osiak poinformował o przyznanej dotacji radnych na sesji we wtorek 30 czerwca. Tego samego dnia odebrał promesę zapowiadającą przekazanie pieniędzy od premiera Mateusza Morawieckiego, który w czwartek był w Łukowie.

Informując radę gminy o przyznanych środkach wójt Mariusz Osiak wyjaśnił, że dotacje były dzielone według m.in. liczby mieszkańców, zamożności gmin i powiatów oraz nakładów inwestycyjnych, poniesionych w ostatnich latach i zaplanowanych na 2020 rok. Pieniędzy nie będzie trzeba zwracać, a źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19.

Pomysłów na rozdysponowanie przyznanych środków jest kilka - budowa oczyszczalni ścieków lub kanalizacji oraz modernizacja i remonty dróg.

 

- Na oczyszczalnię możemy pozyskać dofinansowanie z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Z kolei w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej staramy się o preferencyjną pożyczkę na budowę sieci kanalizacyjnej. Wnioski w obydwu sprawach czekają na rozpatrzenie - mówi wójt gminy Łuków Mariusz Osiak.

Propozycje wykorzystania dodatkowych pieniędzy mają być wybrane w najbliższych dniach, a ostateczne decyzje będą należeć do rady gminy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE