Reklama

Gmina Łuków: Światełko pamięci dla św. Jana Pawła II

Opublikowano:
Autor:

Gmina Łuków: Światełko pamięci dla św. Jana Pawła II  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tegoroczny Papieski Dzień Pamięci Jana Pawła II w gminie Łuków miał szczególny wymiar. Z powodu epidemii tym razem nie było wspólnej uroczystości, ale mieszkańcy pamiętali o rocznicy śmierci papieża Polaka.

W czwartek 2 kwietnia wystawiali w oknach obrazy z jego wizerunkiem, a wieczorem palili "światełko pamięci" i modlili się o ustąpienie epidemii koronawirusa. Chętni mogli uwiecznić ten moment na zdjęciach, a w podziękowaniu otrzymać okolicznościową figurkę św. Jana Pawła II od Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie. - Otrzymaliśmy kilkadziesiąt SMS-ów i e-maili, potwierdzających, że nawet w obecnej sytuacji nasi mieszkańcy potrafią się zjednoczyć, by oddać hołd "pielgrzymowi świata" oraz wielkiemu orędownikowi wiary i miłości" - mówi dyrektor GOK w Łukowie Henryk Wysocki. Jednocześnie dziękuje za przesłane fotografie, a w trudnym czasie pandemii przypomina słowa św. Jana Pawła II: "Musimy pokonać nasz lęk przed przyszłością, ale nie możemy go do końca pokonać inaczej jak tylko razem".


To czwarte, choć tym razem internetowe obchody Papieskiego Dnia Pamięci w gminie Łuków. Wcześniej mieszkańcy gminy spotykali się w różnych miejscowościach, by wspólnie wspominać św. Jana Pawła II, oglądając filmy, słuchając koncertów jego ulubionych pieśni i modlić się. Takie obchody odbywały się w Dmininie, Świdrach i Malcanowie, a w tym roku były planowane Rzymach Rzymkach, ale ze względu na sytuację epidemiologiczną zostały odwołane.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE