Reklama

Reklama

GMINA ŁUKÓW Radni nie podnieśli podatków

Opublikowano: sob, 28 lis 2020 16:00
Autor:

 GMINA ŁUKÓW Radni nie podnieśli podatków - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejny rok z rzędu Rada Gminy Łuków pozostawiła na dotychczasowym poziomie stawki podatków lokalnych.

Reklama

Podczas sesji, która odbyła się w piątek 27 listopada, radni podjęli również kilka decyzji, dotyczących gospodarki śmieciowej, w tym wysokości ulg za kompostowanie odpadów biodegradowalnych.

 Rada obniżyła cenę kwintala żyta potrzebną do obliczenia podatku rolnego, z 58 złotych 55 groszy, podaną przez Główny Urząd Statystyczny, do 40 złotych. To oznacza, że stawka za hektar przeliczeniowy pozostanie na poziomie 100 złotych. Taka sama jak teraz będzie również wysokość pozostałych podatków.

 

 

- Nie podnosimy stawek od ponad 10 lat, a bywały nawet przypadki, gdy niektóre podatki były obniżane. Wychodzimy z założenia, że ważniejsza od dodatkowych wpływów do budżetu jest stabilność i jasność przepisów podatkowych - tłumaczy  wójt gminy Łuków Mariusz Osiak.

Podczas piątkowej sesji radni przyjęli również kilka kolejnych uchwał, porządkujących gospodarkę odpadami komunalnymi, dostosowujących przepisy lokalne do znowelizowanej ustawy śmieciowej.

Rada zadecydowała m.in., że właściciele nieruchomości zamieszkałych, którzy nie będą oddawać odpadów biodegradowalnych tylko gromadzić je na przydomowych kompostownikach, będą płacić za śmieci o złotówkę za osobę mniej niż wynosi normalna stawka.

W takich przypadkach w gospodarstwach domowych do 4 osób opłata śmieciowa będzie wynosić 13 zamiast 14 złotych, a w bardziej licznych gospodarstwach - nie 10 a 9 złotych. Właściciele nieruchomości, którzy będą chcieli skorzystać z tej ulgi będą musieli zaopatrzyć się w kompostownik,

spełniający warunki określone w regulaminie utrzymania czystości i porządku w gminie i złożyć nową deklarację śmieciową. Wzór takiej deklaracji, który radni również uchwalili na piątkowej sesji, będzie dostępny w urzędzie gminy i na stronie internetowej: www.lukow.ug.gov.pl.

 

Rada uchwaliła również nowe stawki opłat śmieciowych dla przedsiębiorców. Stawki te będą niższe niż teraz, ale w związku z nowymi przepisami przedsiębiorcy będą musieli segregować odpady.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 10 miesięcy temu | ocena +1 / -2

  Tolo36

  Ogrzewam dom pompą ciepła, nie wytwarzania popiołu jako jednego z 5 składników odpadów i place tyle samo co sąsiad który wytwarza circa 400- 500 kg popiołu rocznie?

 • 10 miesięcy temu | ocena +2 / -0

  Do tolo36

  Obniżka cen paliwa dotyczy wszystkich. Koszty produkcji rolnej też się obniżyły. To masz w zamian. Mniej kupuj w Kauflandzie i Biedronce a będziesz produkował mniej śmieci .PROSTE JAK KONSTRUKCJA CEPA!!!

 • 10 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  Tolo36

  Opłatę za śmieci podniesiono z 8 do 14 to rozumiem wzrost kosztów itp . Ale jeśli paliwo staniało z 5.50 na 4.50 co w zamian? Może częściej odbierać śmieci niż raz na miesiąc lub na kwartał?

 • 10 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  blah

  co z tego jak rząd kolejne podatki wprowadza?

 • 10 miesięcy temu | ocena +3 / -2

  Szczery0

  Zaiste to szczera i najprawdziwsza prawda- wieśniaki jako główni beneficjenci Uni Euro. To oni i tylko oni dostają kasę bezpośrednio do garnka. Nie dostają jej pielęgniarki,lekarze,policjanci,nauczyciele itd. Po traktorach widać jak dobrze im się wiedzie! I nie pierd...lcie że produkujecie żywność dla miasta. Nie robicie tego za darmo. Za wszystko wam płacimy i jeszcze dopłacamy

 • 10 miesięcy temu | ocena +3 / -3

  ptasiek

  Na rolników powinno się nakładać wysokie podatki, ponieważ pobierają darmowe środki z Umii, na które składamy się my wszyscy. Zamiast inwestować je w rozwój gospodarstwa i parku maszynowego, kupują kolejne samochody i przeżerają pieniądze w Kauflandach.