Reklama

Gmina Łuków: Podatki 2020 bez zmian

Opublikowano:
Autor:

Gmina Łuków: Podatki 2020 bez zmian - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stawki podatków lokalnych w gminie Łuków będą w przyszłym roku takie same jak teraz. Decyzję w tej sprawie podjęła rada gminy.

Radni obniżyli cenę kwintala żyta, potrzebną do obliczenia podatku rolnego, z kwoty 58 złotych 46 groszy podanej przez Główny Urząd Statystyczny, do 40 złotych. To oznacza, że stawka za hektar przeliczeniowy pozostanie na poziomie 100 złotych. Takie same jak teraz będzie również wysokośc pozostałych podatków, w tym od budynków mieszkalnych oraz gruntów i budynków, związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Będzie to już kolejny rok z rzędu, gdy nie podnosimy stawek, ponieważ naszym zdaniem ważniejsza jest stabilność i jasność przepisów podatkowych. To szczególnie ważne w przypadku podmiotów, prowadzących działalność gospodarczą, ale także dobra informacja dla pozostałych płatników. Mamy nadzieję, że potrzeby zmian nie będzie także w przyszłości, ale będziemy na bieżąco monitorować stan gminnych finansów i reagować jeśli zajdzie taka potrzeba - mówi wójt gminy Łuków Mariusz Osiak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE