Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

GMINA ŁUKÓW: OSP Dąbie będzie miało nowy wóz strażacki

Wśród jednostek, których wniosek został rozpatrzony pozytywnie znalazła się Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbiu. W jej imieniu zapewnienie dofinansowania w kwocie 540 000 zł odebrał prezes Krzysztof Fornal.

wiadomosci Pieniądze na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Dąbiu są zapewnione

Łukasz Prusak/OSP Dąbie

Opublikowano: 16 lipca 2020 09:06 | Aktualizacja: 16 lipca 2020 07:12

9 lipca  w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie promes na zakup samochodów ratowniczych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Wśród jednostek, których wniosek został rozpatrzony pozytywnie znalazła się Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbiu. W jej imieniu zapewnienie dofinansowania w kwocie 540 000 zł odebrał prezes OSP Krzysztof Fornal.

Promesy wręczali wicepremier Jacek Sasin, Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak oraz Prezes WFOŚiGW Paweł Gilowski.

- To dla naszej jednostki duża satysfakcja, że nasz wniosek otrzymał tak duże wsparcie i dofinansowanie. Po dołożeniu środków przez gminę Łuków - 240 000 zł oraz środków własnych OSP w kwocie 9 537 zł budżet został w pełni skonstruowany i możliwe było ogłoszenie przetargu, dzięki wsparciu samorządu gminnego - informuje Krzysztof Fornal.

- Aktualnie mamy wyłonionego dostawcę samochodu VOLVO za kwotę 789 537 zł. W tym tygodniu OSP w Dąbiu podpisze umowę z firmą Bocar Sp. z o.o. z terminem realizacji zadania   31 sierpnia - dodaje prezes. 

 

Oficjalne przekazanie i poświęcenie samochodu z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne odbędzie się prawdopodobnie na wiosnę przyszłego roku. 

 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.