Reklama

GMINA ŁUKÓW: OSP Dąbie będzie miało nowy wóz strażacki

Opublikowano:
Autor:

GMINA ŁUKÓW: OSP Dąbie będzie miało nowy wóz strażacki  - Zdjęcie główne

Wśród jednostek, których wniosek został rozpatrzony pozytywnie znalazła się Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbiu. W jej imieniu zapewnienie dofinansowania w kwocie 540 000 zł odebrał prezes Krzysztof Fornal.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pieniądze na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Dąbiu są zapewnione

9 lipca  w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie promes na zakup samochodów ratowniczych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Wśród jednostek, których wniosek został rozpatrzony pozytywnie znalazła się Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbiu. W jej imieniu zapewnienie dofinansowania w kwocie 540 000 zł odebrał prezes OSP Krzysztof Fornal.

Promesy wręczali wicepremier Jacek Sasin, Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak oraz Prezes WFOŚiGW Paweł Gilowski.

- To dla naszej jednostki duża satysfakcja, że nasz wniosek otrzymał tak duże wsparcie i dofinansowanie. Po dołożeniu środków przez gminę Łuków - 240 000 zł oraz środków własnych OSP w kwocie 9 537 zł budżet został w pełni skonstruowany i możliwe było ogłoszenie przetargu, dzięki wsparciu samorządu gminnego - informuje Krzysztof Fornal.

- Aktualnie mamy wyłonionego dostawcę samochodu VOLVO za kwotę 789 537 zł. W tym tygodniu OSP w Dąbiu podpisze umowę z firmą Bocar Sp. z o.o. z terminem realizacji zadania   31 sierpnia - dodaje prezes. 

 

Oficjalne przekazanie i poświęcenie samochodu z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne odbędzie się prawdopodobnie na wiosnę przyszłego roku. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE