Reklama

Gmina Łuków: Konsultacje międzygminnej strategii rozwoju

Opublikowano:
Autor:

Gmina Łuków: Konsultacje międzygminnej strategii rozwoju - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Łuków i siedem innych samorządów przygotowuje "Strategię Rozwoju Ponadlokalnego Łukowskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2020 - 2030".

W powstaniu dokumentu mogą mieć swój udział mieszkańcy, którzy swoje opinie mogą przekazać, wypełniając ankietę dostępną w internecie.

Wyniki posłużą autorom do zdiagnozowania obecnej sytuacji, problemów i perspektyw rozwoju ośmiu samorządów z powiatu łukowskiego.

Przygotowanie strategii ma być jednym z pierwszych, wymiernych efektów porozumienia miast Łuków i Stoczek Łukowski oraz gmin: Adamów, Krzywda, Stanin, Stoczek Łukowski, Wojcieszków i Łuków. Dokument będzie potrzebny, by samorządy mogły się ubiegać o pieniądze z Unii Europejskiej w perspektywie finansowej 2021 - 2027.
"Zmieniająca się sytuacja gospodarcza, społeczna i środowiskowa stawia przed samorządami i ich mieszkańcami nowe wyzwania. Jak sprawić, żeby otaczająca nas przestrzeń była nie tylko atrakcyjnym terenem do inwestowania i prowadzenia działalności gospodarczej, ale jednocześnie obszarem o wysokiej jakości życia, w którym mieszkańcy mogą zaspokajać różnorodne potrzeby społeczne i zawodowe? Jakie działania należy podjąć w obliczu kryzysu wywołanego epidemią COVID-19? W jakim kierunku mamy rozwijać nasze samorządy aby mieszkać w przyjaznym otoczeniu, dostosowanym do współczesnych wymogów i standardów? Jak współpracować z sąsiednimi gminami i realizować projekty partnerskie sprzyjające rozwojowi Łukowskiego Obszaru Funkcjonalnego" - pytają sygnatariusze międzygminnego porozumienia, zachęcając do udziału w konsultacjach.

Ankieta, dostępna m.in. na profilu Gminy Łuków na Facebook'u, jest anonimowa, a można ją wypełnić w dowolnym miejscu, korzystając z internetu. Ważne, by zrobić to najpóźniej do 7 września.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE