Reklama

Gmina Łuków: Dożynki w Zarzeczu Łukowskim. Bez stoisk z kulinariami

Opublikowano:
Autor:

Gmina Łuków: Dożynki w Zarzeczu Łukowskim. Bez stoisk z kulinariami - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tegoroczne Dożynki w gminie Łuków będą mieć skromniejszą niż zwykle oprawę. Nie będzie tradycyjnego festynu ani stoisk z lokalnymi kulinariami czy rękodziełem, ale w rozszerzonej formule jest planowany konkurs dożynkowy.

W tym roku rolnicy z gminy Łuków podziękują za plony w Zarzeczu Łukowskim, a uroczystość odbędzie się w niedzielę 23 sierpnia.

 

Jednym z elementów obchodów będzie konkurs wieńców dożynkowych, w którym jury oceni 16 propozycji. Oprócz tego organizatorzy z Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie zachęcają mieszkańców Zarzecza Łukowskiego do udziału w konkursie na najciekawszą dekorację dożynkową domostwa. - Już od kilku lat obserwujemy, że mieszkańcy miejscowości, które goszczą uczestników dożynek starają się w ciekawy sposób udekorować swojej posesje. Chcemy docenić ten wysiłek i przyznać nagrodę finansową w wysokości 500 złotych - zapowiada dyrektor GOK w Łukowie Henryk Wysocki.

 

Zainteresowani ta propozycją mogą się zgłaszać do sołtysa do najbliższej soboty. Tego samego dnia, czyli 22 sierpnia wieczorem dekoracje oceni objazdowe jury, a wyniki zostaną ogłoszone dzień później podczas święta plonów.

 

Obchody rozpocznie w niedzielę o 12.45 przemarsz korowodu dożynkowego z wieńcami. O 13.00 w kościele parafialnym w Zarzeczu Łukowskim zostanie odprawiona dziękczynna msza święta, a po niej nastąpi obrzęd przekazania dożynkowego chleba władzom samorządowym Gminy Łuków.

 

W programie święta plonów jest także ogłoszenie wyników konkursów - na najładniejszy wieniec i dekorację dożynkową oraz krótka część artystyczna. Wystąpią w niej zespoły ludowe: "Niezapominajki" z Dminina, "Kumpele" z Gręzówki, "Jagódki" ze Żdżar i "Zarzeczanki" z Zarzecza Łukowskiego, a także chór miejscowej parafii "Corde Christi" oraz Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca "Jata".

 

Dożynki będą się odbywać z zachowaniem reżimu sanitanego. Oznacza to m.in. że uczestnicy uroczystości mają obowiązek zakrywania ust i nosa, dezynfekcji dłoni i zachowania dystansu społecznego.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE