Reklama

Gmina Łuków czyta Małemu Misiowi

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Gmina Łuków czyta Małemu Misiowi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilka szkół gminy Łuków postanowiło w oryginalny sposób promować czytanie. Robią to... za pośrednictwem pluszowych przytulanek.

„Dziecko musi mieć w otoczeniu ludzi czytających. Już maluchom trzeba pokazywać książki, to nie może być obcy przedmiot, a litery nie mogą być tajemniczymi znakami. Książka musi być w zasięgu wzroku, najlepiej, jeśli jest w rękach rodzica.” - tak o czytaniu pisała autorka książek dla dzieci i młodzieży Wanda Chotomska. Słowa znanej pisarki oddają sens projektu promującego czytelnictwo „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” realizowanego przez szkoły w gminie Łuków.

Akcja „Gmina Łuków czyta Małemu Misiowi” trwa od 2 marca w 10 gminnych placówkach oświatowych. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół w Świdrach, a koordynatorami przedsięwzięcia są nauczyciele Marta Kulik i Dorota Mościcka. Gminna wersja jest częścią ogólnopolskiego projektu autorstwa Anety Konefał „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej. Nad akcją gminną honorowy patronat objął Wójt Gminy Łuków Mariusz Osiak.

- Celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa i współpracy między przedszkolami. Zainicjowane przez nas przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem. Do jego realizacji przystąpiły: Przedszkole w Gołaszynie, Przedszkole w Zalesiu, Szkoła Podstawowa w Aleksandrowie, Przedszkole „Baśniowy Dworek” w Łazach, Przedszkole w Gręzówce, Przedszkole w Turzych Rogach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zarzeczu Łukowskim, Przedszkole w Krynce, Szkoła Podstawowa w Strzyżewie - informują pomysłodawczynie wspólnego czytania.

Każda placówka przygotowała pluszowego misia i specjalny dla niego dziennik podróży, a dzieci nadały im imiona. Tak wyposażone pluszaki wyruszyły 8 marca w podróż po przedszkolach i szkołach gminnych. W każdym nowym miejscu misia serdecznie witają maluchy, oprowadzają z dumą po swoich szkołach i przedszkolach. Najważniejszy gość przybywa do dzieci, aby mu czytać, a zadaniem nauczycieli jest wszystkie emocje z tym związane zapisać w dzienniku i uwiecznić na zdjęciach. Nauczyciele będą wymieniać się misiami aż 10 tygodni.

W trakcie projektu zaplanowany jest również konkurs plastyczny i wystawa prac w Urzędzie Gminy Łuków. Po kilku miesiącach podróży, każdy miś wróci do swoich dzieci i nauczycieli pełen literackich wspomnień.

- Mamy nadzieję, że widok książek w rękach nauczycieli i codzienne czytanie, zaszczepi pasję do książek u dzieci i ich rodziców - przekonują nauczycielki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE