Reklama

GMINA ŁUKÓW: Będą remonty dróg w Czerśli, Rolach i Kolonii Ryżki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

GMINA ŁUKÓW:  Będą remonty dróg w Czerśli, Rolach i Kolonii Ryżki - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przebudowa dróg w gminie Łuków, współfinansowana ze środków budżetu państwa, będzie kosztować zdecydowanie mniej niż zakładano. Umowy z wykonawcą są już podpisane, a inwestycje mają być zrealizowane do końca września.


Dzięki wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych gmina Łuków przebuduje dwie trasy - w Rolach i między Czerślą a Kolonią Ryżki.


- Wartość kosztorysowa pierwszej inwestycji była oszacowana na ponad 900 tysięcy złotych, a ostatecznie będzie to nas kosztować niewiele ponad 550 tysięcy. Z kolei za przebudowę drogi między Czerślą a Kolonią Ryżki zapłacimy niecałe 420 tysięcy przy wartości kosztorysowej sięgającej 800 tysięcy. Zaoszczędzone pieniądze będziemy mogli wykorzystać na realizację innych ważnych potrzeb naszych mieszkańców - cieszy się wójt Mariusz Osiak.


W Rolach na istniejącej drodze trzeba położyć nową nawierzchnię i utwardzić pobocza na odcinku o długości prawie 1800 metrów. Na 1-kilometrowym fragmencie drogi Czerśl - Kolonia Ryżki drogowcy mają poszerzyć jezdnię z 3,5 do 6 metrów i położyć nowy asfalt.


Z własnego budżetu gmina Łuków pokryje 40 procent kosztów, ponieważ na resztę pozyskała pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE