Reklama

Reklama

GMINA KRZYWDA Przypomnienie o opłatach śmieciowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

GMINA KRZYWDA Przypomnienie o opłatach śmieciowych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Krzywda apeluje do mieszkańców o systematyczne i terminowe regulowanie płatności z tytułu opłat śmieciowych. W przypadku upomnienia.

Reklama

W przypadku notorycznych zaległości właściciele nieruchomości otrzymają upomnienia, a jeśli na nie nie zareagują gmina będzie musiała podjąć kolejne kroki w celu odzyskania należności.

 

 

 

W najbliższych dniach takie upomnienia otrzyma prawie 400 osób. W najbardziej drastycznych przypadkach zaległości sięgają nawet 2019 roku, a suma wszystkich wierzytelności sięga 200 tysięcy złotych.

 

Osoby, które otrzymają upomnienia, oprócz zaległości, muszą opłacić koszt tego upomnienia, który zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Finansów wynosi 11 złotych 60 groszy. Jeśli te działania nie przyniosą skutku samorząd będzie egzekwować należności poprzez urząd skarbowy i komornika.

Zgodnie z uchwałą Rady Gminy Krzywda z kwietnia 2016 roku opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi trzeba regulować bez wezwania, z góry do ostatniego dnia każdego miesiąca. Oprócz zachowania tych terminów trzeba pamiętać o aktualnych stawkach opłat śmieciowych, które od marca tego roku wynoszą 13 złotych za osobę.

 

W związku z obostrzeniami, wprowadzonymi z powodu pandemii koronawirusa, kasa Urzędu Gminy w Krzywdzie jest zamknięta.

Dlatego wpłat należy dokonywać przelewem z tytułem "gospodarowanie odpadami komunalnymi" oraz podaniem imienia i nazwiska osoby, która złożyła deklarację i adresem nieruchomości.

Opłaty śmieciowe powinny być wpłacane na konto w Banku Spółdzielczym w Krzywdzie o numerze: 16 9203 0002 0000 1238 2000 1180.

 

Przed dokonaniem przelewu, informacje na temat dokładnej i ostatecznej wysokości należności można uzyskać telefonicznie pod numerami: 25 755 10 06 i 755 11 66 wewnętrzny 150.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE