Reklama

GMINA KRZYWDA Pomoc dla bezdomnych zwierząt

Opublikowano:
Autor:

GMINA KRZYWDA Pomoc dla bezdomnych zwierząt - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości GMINA KRZYWDA Bezdomne zwierzęta będą odławiane na podstawie zgłoszeń mieszkańców oraz policji ? czytamy w programie opieki nad "bezdomniakami" przyjętym przez Radę Gminy Krzywda.

Program obejmuje opiekę nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobieganie bezdomności zwierząt.  Obejmuje szczególnie psy i koty. W tym roku gmina przeznaczyła na zadania związane z tym programem 25 tys. zł.

Schronisko w Goździe

Wyłapane zwierzęta docelowo będą umieszczane w schronisku dla zwierząt: "ZWIERZAKI DO WZIĘCIA" w  Goździe 10, w gminie Kłoczew.  Schronisko ma łapać  "bezdomniaki" wyłącznie przy użyciu specjalnego sprzętu, który nie stwarza zagrożenia dla życia i zdrowia zwierząt, a także nie będzie zadawał im cierpienia.

 Koty

 Opieka nad wolno żyjącymi kotami ma polegać na ustaleniu miejsc ich bytowania, zapewnienie dokarmiania i wody pitnej w miejscach ich przebywania oraz zapewnienie miejsc schronienia, szczególnie w okresie zimowym.

Odławianie

Na terenie gminy bezdomne zwierzęta będą odławiane na podstawie zgłoszeń mieszkańców oraz policji. Wyłapywaniem będą objęte bezdomne zwierzęta pozostawione bez opieki, dla  których nie można ustalić właściciela, w szczególności chore lub agresywne, zagrażające życiu, zdrowiu i bezpieczeństwu ludzi.

Sterylizacja i kastracja

Gmina Krzywda podpisała umowę z weterynarzem Pawłem Mateńko z Fiukówki. W związku z tym Gabinet Weterynaryjny w Fiukówce na podstawie tej umowy  zapewni opiekę w trakcie leczenia chorych zwierząt,  usypianie ślepych miotów, a także całodobową opiekę weterynaryjną w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt.  

 Zabiegi sterylizacji i kastracji mogą być prowadzone w Gabinecie Weterynaryjnym  w Fiukówce  oraz przez lekarza weterynarii w schronisku w Goździe.

Adopcje, ogłoszenia

Gmina ma  zapobiegać bezdomności zwierząt poprzez: zamieszczanie informacji o ich zaginięciach na wniosek  właścicieli na stronie internetowej Urzędu Gminy lub w sposób zwyczajowo przyjęty, informowanie mieszkańców o adopcji bezdomnych zwierząt, współdziałanie z organizacjami społecznymi w zakresie poszukiwania nowych właścicieli dla zwierząt.

 Gospodarskie

  Gospodarstwo rolne położone w Drożdżaku 10A ma w razie potrzeby zapewnić miejsce dla bezdomnych zwierząt gospodarskich. Gmina pokrywa 100 procent kosztów realizacji zlecenia za opiekę i przyjęcie bezdomnego lub odebranego zwierzęcia gospodarskiego. Kiedy zwierzę zostanie umieszczone w gospodarstwie, wtedy gmina będzie szukała dla  niego nowego właściciela.

 

  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE