Reklama

Reklama

GMINA KRZYWDA: Mało wniosków o stypendia i zasiłki szkolne

Opublikowano: 13 września 2020 15:10
Autor: mz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rodzice uczniów z gminy Krzywda, którzy chcą się starać o stypendium i zasiłek szkolny, mają jeszcze tylko kilka dni na złożenie odpowiednich dokumentów.

Reklama

Od początku miesiąca wpłynęło zaledwie około 30 wniosków. W analogicznym okresie ubiegłego roku było ich ponad 140. Miejscowy ośrodek pomocy społecznej przyjmuje wnioski do najbliższego wtorku. 

 

Stypendium jest przyznawane na podstawie kryterium dochodowego, które w bieżącym roku szkolnym nie może przekraczać 528 złotych netto na osobę w rodzinie. Składając wniosek trzeba ten dochód udokumentować zaświadczeniami o wynagrodzeniu, na przykład z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenia, emerytury, zasiłku dla bezrobotnych czy działalności gospodarczej.By otrzymać zasiłek wnioskodawca powinien złożyć dokument, potwierdzający wystąpienie zdarzenia losowego, uzasadniającego przyznanie pomocy.

 

Jeśli weryfikacja wniosku o przyznanie stypendium zakończy się dla wnioskodawcy pozytywnie, pieniądze będą wypłacane na podstawie faktur i rachunków oraz innych dokumentów, potwierdzających koszty poniesione na cele edukacyjne. Na przykład wydatki związane ze zbiorowymi wyjazdami na wycieczkę szkolną, z wyjściami do kina, czy teatru można udokumentować pisemnym oświadczeniem ze szkoły.Dokładny regulamin ubiegania się o stypendium i zasiłek szkolny jest dostępny na stronie: www.gminakrzywda.pl, a szczegółowe informacje uzyskać także ośrodku pomocy społecznej, osobiście lub telefonicznie pod numerem: 25 755 12 89.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.