Reklama

Gimnazjaliści okiwali papierosa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Gimnazjaliści okiwali papierosa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj w Rzemieślniczej Szkole Zawodowej odbył się I mini turniej profilaktyczny \'Okiwaj papierosa\'. Fundacja Cegiełkowo wraz z dyrekcją szkoły chciała przekonać młodzież do uprawiania sportu i nie zatruwania życia używkami.

Fundacja Cegiełkowo i Rzemieślnicza Szkoła Zawodowa podjęły się trudnej misji przekonania młodzieży do omijania papierosów, alkoholu i narkotyków. Organizując turniej profilaktyczny „Okiwaj papierosa” chcieli pokazać, że palenie nie jest ani zdrowe, ani modne.  

Na spotkanie z piłką nożną zostali zaproszeni także przedstawiciele łukowskiego SANEPIDU. Każdy z uczniów mógł wykonać badanie spirometryczne. Fundacja Cegiełkowo przygotowała dla wszystkich uczestników zdrowy poczęstunek: soki i owoce.  

W wydarzeniu udział wzięły cztery drużyny gimnazjalistów: FC Atomówki, Szwagier Team, LM Team, Cztery Fajf. Tak o akcji powiedzieli sami uczniowie:  

Super okazja do zagrania w piłkę i integracji. Poruszanie tematu palenia przy okazji turnieju to dobry pomysł. Dziś dużo naszych kolegów, rówieśników, ma problem z papierosami. Uprawiajmy sport, nie trujmy się używkami – tak swoją wypowiedź podsumował Mateusz Grochowski i Grzegorz Kowalczyk.  

Dyrektor szkoły Andrzej Smoter ma nadzieję, że turniej na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń. Warto bowiem pokazywać młodzieży, że sport, świeże owoce i warzywa mogą zastąpić im papierosy.    

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE