Reklama

Gimnazjaliści ojcami chrzestnymi bocianów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Grupa EkoLogiczna

Gimnazjaliści ojcami chrzestnymi bocianów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 15 bocianów wraz z obrączkami otrzymało nowe imiona. Uczniowie zaś stali się ich ojcami chrzestnymi. Teraz mogą śledzić trasy przelotów swoich \'dzieci\'.

Gimnazjaliści z łukowskiej „dwójki” wzięli udział w akcji obrączkowania bocianów. Towarzyszyli im nauczyciele: Artur Baranowski oraz Małgorzata Chrobak. W miejscowości Borki-Wyrki, gdzie wyprawa się rozpoczęła, czekał na nich Ireneusz Kaługa z Grupy Ekologicznej z Siedlec.  

Pierwsze gniazdo przyniosło 4 bociany. Kolejne pojawiły się nieco później. Tego dnia młodzież dowiedziała się o celu przeprowadzania tego typu akcji, sposobach nakładania obrączek i ich typach. Usłyszeli także o bocianie o imieniu Irina, który rok temu został zaobrączkowany, a 25 czerwca, dzięki satelicie, został zlokalizowany 28 km od Łukowa.    

Każdy z uczestników tej nietypowej lekcji biologii miał możliwość nadania „swojemu” bocianowi imienia. Ogromne wrażenie robił jednak moment, w którym uczniowie poczuli bicie bocianiego serca. Spotkanie z Grupą Ekologiczną i boćkami zakończyło się rozdaniem specjalnych certyfikatów. A na nich numer obrączki i dane bociana. Od teraz, gdy ornitolog w innej części świata ptaka odnajdzie, „ojciec chrzestny” otrzyma sms z informacją o jego położeniu. W ten sposób można śledzić trasy przelotów bocianów, co pozwala specjalistom na poszerzanie wiedzy na ich temat.  

Akcję obrączkowania bocianów wsparła Fundacja Cegiełkowo Pasja i Pomoc.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE