Reklama

Gimnazjaliści na start

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Ponad 60 uczniów przystępuje do egzaminu w ZS nr 1

Gimnazjaliści na start - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od dziś do piątku potrwają egzaminy uczniów klas III szkół gimnazjalnych. Przed nimi część humanistyczna, matematyczno-przyrodnicza oraz egzamin z języka obcego nowożytnego.

19 kwietnia o godzinie 9.00 gimnazjaliści na terenie całej Polski zasiądą do egzaminu z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. O godzinie 11.00 rozpocznie się natomiast egzamin z języka polskiego. Tylko w Łukowie egzamin gimnazjalny zdawać będzie 334 gimnazjalistów.  

Przed uczniami kolejnych dniach następne sprawdziany. Już w czwartek przyjdzie im pisać egzamin z wiedzy przyrodniczej (godz. 9.00) oraz matematycznej (godzina 11.00). Piętek będzie ostatnim dniem zmagań uczniów. To wtedy o godzinie 9.00 sprawdzą swoją znajomość języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym (godz. 11.00).  

Do egzaminu przystępują wszyscy uczniowie szkół gimnazjalnych. Jest to bowiem warunek ukończenia gimnazjum. Nie została jednak określona minimalna wartość wyniku, który zdający powinien uzyskać. Egzaminu nie da się więc nie zdać. Wszystkie trzy części zdawane są przez uczniów pisemnie.  

Życzymy powodzenia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE