Reklama

Geocaching – poszukiwanie skarbów dla całych rodzin. Teraz w naszym powiecie

Opublikowano:
Autor:

Geocaching – poszukiwanie skarbów dla całych rodzin. Teraz w naszym powiecie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości POWIAT Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej ze Stoczka Łukowskiego dzięki dofinansowaniu pozyskanemu za pośrednictwem LGD Razem realizowało projekt Geocachingowy szlak walki i oręża. W ostatnim czasie w naszym powiecie powstało pięć tras geokeszingowych.

Kto z nas nie bawił się w poszukiwanie ukrytych skarbów? Emocje, radość, a przy tym czas spędzony na świeżym powietrzu. Geocaching pozwala na nowo wrócić do odkrywania tego co ukryte, do poznawania tego co najcenniejsze. Zabawa polega na odnajdywaniu skrytek nazywanych keszami, które są ukrywane w ciekawych miejscach związanych z naszą historią, kulturą, tradycją, turystyką. By je odnaleźć potrzebny jest jedynie telefon z GPS-em, który zaprowadzi nas do miejsca. Wcześniej mamy okazję zapoznać się z opisem danego miejsca po to, aby dowiedzieć się więcej na jego temat.

         

       W ostatnim czasie na obszarze LGD „RAZEM” powstało pięć tras geokeszingowych, które łącznie skupiają pięćdziesiąt ukrytych keszy. Skrzyneczki zostały schowane w miejscach związanych z Powstaniem Listopadowym, Powstaniem Styczniowym, I Wojną Światową, II Wojną Światową oraz z Henrykiem Sienkiewiczem. Było to jedno z działań projektu „Geocachingowy szlak walki i oręża” realizowanego przez Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej ze Stoczka Łukowskiego. 

 


- Chcieliśmy zachęcić ludzi do wyjścia z domu, do zabawy, która nie tylko bawi, ale także uczy. Pokazuje co mamy najcenniejsze w naszym regionie. Geocaching to także forma rozwoju turystyki, bo w samej Polsce jest blisko 50 tys. aktywnych użytkowników, którzy w ten sposób zwiedzają nasz kraj. Dziś niemal każdy ma smartphona, więc nie ma problemu by dołączyć się do zabawy. – mówi Łukasz Szczepańczyk – koordynator projektu.


Kesze powstałe w ramach projektu są dostępne na ogólnopolskim serwisie geokeszerskim: www.opencaching.pl

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie realizatora www.iksstoczek.org

 Grant „Geocachingowy szlak walki i oręża” współfinansowany był ze środków PROW 2014-2020 otrzymanych przez LGD „RAZEM” na realizację projektu grantowego "Kultywowanie lokalnych tradycji i historii ukierunkowanych na innowacje na obszarze LGD "RAZEM".
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE