Reklama

Generał na klubowym budynku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Generał na klubowym budynku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na budynku Ludowego Klubu Sportowego "Sokół Adamów" pojawił się mural z podobizną generała Franciszka Kleeberga. To oddolna inicjatywa mieszkańców gminy Adamów, mająca uczcić postać wybitnego wojskowego.

Mural pojawił się na ścianie budynku klubowego „Sokoła”. Data jego wykonania jest nieprzypadkowa, ponieważ w 2019 r. obchodzona będzie rocznica 80. rocznica bitwy pod Kockiem, której znaczna część toczyła się na terenie gminy Adamów. W tym roku przypada również 70. rocznica założenia "Sokoła".

Oprócz wizerunku F. Kleeberga na muralu umieszczony został także cytat z jego ostatniego rozkazu oraz herb klubu sportowego. Grafika nie powstała na zlecenie władz gminy czy innych formalnych instytucji, lecz wykonana została oddolnie, w dużej mierze przez kibiców „Sokoła”.

- Stadion "Sokoła" jak i większość tego terenu to miejsce walk z początku października 1939 r. Jest to miejsce, gdzie przyjeżdżający z zewnątrz sportowcy i kibice mogą zainteresować się naszą lokalną "wielką" historią - mówią inicjatorzy namalowania murala.

Jak czytamy w nadesłanej informacji, do powstania wizerunku generała przyczynili się Michał Magnuszewski, Sławomir Ptaszyński, Tomasz Magnuszewski, Rafał Gajownik, Dawid Fredo, Mateusz Fredo, a także inne niewymienione z imienia i nazwiska osoby, które własną pracą i pieniędzmi wsparli inicjatywę. Mural wykonał zaś artysta Marcin Skurowski.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE