reklama

Gaz dotrze do gminy

Opublikowano:
Autor:

Gaz dotrze do gminy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościJakiś czas temu informowaliśmy, że do Łukowa powróciła gazownia. Gminy już podpisały listy intencyjne.

W połowie marca informowaliśmy, że Łukowskim Ośrodku Kultury odbyła się szczególnie ważna dla miasta i powiatu łukowskiego konferencja z udziałem wszystkich włodarzy i licznych mediów. Spotkanie dotyczyło oficjalnego uruchomienia gazowni w Łukowie. Gospodarzami konferencji byli przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa, a najważniejszym gościem minister Krzysztof Michałkiewicz z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Powrót gazownictwa do Łukowa jest bardzo dobrą informacją, bowiem stwarza to szansę na rozwój całego regionu. 

Ogółem w latach 2016-2022 Polska Spółka Gazownictwa chce zrealizować w Lubelskiem trzy duże tematy inwestycyjne i wydać na to niemal 60 milionów złotych. W Łukowie znajdują się w sumie 422 kilometry gazociągów wysokiego, średniego i niskiego ciśnienia. 

Podczas konferencji dyrektor łukowskiego oddziału Zakładu Gazowniczego, Dariusz Dumkiewicz, zapowiedział gotowość do spotkań i do szybkiego ustalenia zasad współpracy z gminami. Nie były to słowa rzucone na wiatr. Zaledwie sześć dni później wójt Gminy Adamów, Sławomir Skwarek, podpisał list intencyjny z Polską Spółką Gazownictwa

– Gaz, to jest paliwo przyszłości, bardziej, niż węgiel czy drewno. Mam nadzieję, że ludzie to zrozumieją i jeszcze więcej mieszkańców przyłączy się do gazociągu – powiedział Sławomir Skwarek podczas marcowej sesji Rady Gminy Adamów.

W piątek 28 marca listy intencyjne złożyli wójtowie gminy Wojcieszków i Serokomla. Zgazyfikowanie jednej gminy może potrwać od trzech do pięciu lat. 

Warto podkreślić, że przez gminę Serokomla od dawna przebiega gazociąg wysokiego ciśnienia. Brakuje jednak stacji redukcyjnej, która pozwoliłaby na dystrybuowanie przesyłanego paliwa w gminie. Wójt Piotr Chaber już w ubiegłym roku próbował doprowadzić do konstruktywnych rozmów ze spółką gazowniczą, lecz ta ogłosiła upadłość.       

Podczas konferencji w Łukowskim Ośrodku Kultury burmistrz Łukowa, Dariusz Szustek, zaproponował Polskiemu Gazownictwu odsprzedanie części nieużywanych rurociągów gazowych. Oferta spotkała się z aprobatą prezesa Jarosława Wróbla, ale był to tylko jeden z wielu poruszonych tematów.

Przypominamy, że nową siedzibę PSG otwarto w Łukowie przy ul. Cieszkowizna 115 B. Dzięki uruchomieniu Gazowni mieszkańcy powiatu łukowskiego mogą już na miejscu uzyskać informacje o możliwości przyłączenia się do sieci gazowej i załatwić wszelkie związane z tym formalności.

Zobacz także:


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE