Reklama

Gang małolatów w rękach policji!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Łukowie

Gang małolatów w rękach policji! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uszkodzenie monitoringu, kradzież sprzętu RTV oraz elektronarzędzi. Za ten czyn dokonany w wigilijną noc, wkrótce przed sądem odpowiadać będą niepełnoletni mieszkańcy Łukowa.

6 niepełnoletnich mieszkańców Łukowa zostało zatrzymanych przez policję po tym, jak w wigilijną noc włamali się oni do jednego ze sklepów przy ul. Warszawskiej. Śledztwo w tej sprawie przez ostatnie kilka tygodni prowadzili mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. Co takiego przeskrobali nieletni?

Jak informuje Marcin Józwik, rzecznik prasowy KPP w Łukowie, pod koniec grudnia miało miejsce włamanie do jednego ze sklepów przy ul. Warszawskiej.

- Ze zgłoszenia wynikało, że nieznani sprawcy dostali się do tej placówki handlowej i skradli między innymi telewizor, laptop oraz elektronarzędzia. Śledztwo wykazało, że w sprawę zmieszani byli trzej 15-latkowie, dwaj 16-latkowie i jeden 17-letni mieszkaniec miasta - mówi rzecznik.

Młodzieńcy spotkali się w wigilijną noc z zamiarem pójścia na Pasterkę, jednak ostatecznie udali się w okolice jednego ze sklepów przy ul. Warszawskiej. Tam jeden z chłopców uszkodził umieszczoną na budynku kamerę monitoringu, a kilku z pozostałych zaczęło uderzać drzwi sklepu. Nie mogąc sforsować wejścia do pomieszczenia, po kilkudziesięciu minutach udali się w inne okolice miasta, a następnie wrócili do domów.

- Z kolejnych ustaleń łukowskich kryminalnych wynika, że następnego wieczora sześciu ustalonych przez nich młodzieńców ponownie udało się w okolice sklepu przy ul. Warszawskiej i już wtedy wyłamali uszkodzone poprzedniej nocy drzwi. Kilku z nich weszło do środka budynku, kilku pozostało na zewnątrz na czatach - mówi Marcin Józwik. - Młodzi chłopcy wynieśli ze sklepu telewizor, laptop, elektronarzędzia oraz drobne artykuły techniczne. Łupy przenieśli do domu jednego z nich, a po kilku dniach wywieźli do podłukowskiej miejscowości - dodaje.

Wczoraj łukowscy kryminalni po zweryfikowaniu swych kilkutygodniowych ustaleń zatrzymali młodych mieszkańców Łukowa i odzyskali skradzione przez nich artykuły. Teraz prowadzący postępowanie szczegółowo ustala jaką rolę w zdarzeniu odegrał każdy z młodzieńców. Wkrótce sprawa młodych chłopców zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Łukowie.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE