Reklama

Fundacja Wolności zaprasza na spotkanie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Fundacja Wolności zaprasza na spotkanie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jesteś świadkiem nieprawidłowości w urzędzie lub dotyczących publicznych pieniędzy? Nie jest Ci to obojętne? Skorzystaj z oferty Mobilnego Punktu Porad i Interwencji Obywatelskich

Fundacja Wolności zaprasza wszystkich mieszkańców Łukowa i powiatu łukowskiego na spotkanie mobilnego punktu porad i interwencji obywatelskich. Jest to okazja, by porozmawiać i wspólnie rozwiązać sprawy interesu społecznego dotyczące przejrzystości działania organów władzy lokalnej, przeciwdziałania korupcji i konfliktowi interesów, nieprawidłowości i działań niezgodnych z prawem w sektorze publicznym. Spotkanie zaplanowano już dziś, 13 września o godzinie 18:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Łukowie.

- Jeśli wiesz o takich problemach, możesz je zgłosić do biura Fundacji. Wszystkie sprawy analizujemy i w razie możliwości podejmujemy interwencję. Podaj nam swoje dane kontaktowe, abyśmy mogli Cię powiadomić o rezultatach naszych działań (gwarantujemy anonimowość). Pomoc jest bezpłatna, dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - informuje Krzysztof Jakubowski, Prezes Zarządu Fundacji Wolności.

- W ostatnim roku udało nam się wyegzekwować informacje na temat wynagrodzeń członków zarządu państwowej spółki PGE Dystrybucja SA, zestawienia wydatków ze służbowych kart urzędników czy doprowadzić do zgodnego z prawem działania komisji rewizyjnej w gminie Sitno w powiecie zamojskim - dodaje Krzysztof Kowalik, przedstawiciel fundacji.

Mobilny Punkt Porad i Interwencji Obywatelskich jest swoistym punktem porad prawniczych, zajmujący się osobistymi przypadkami, głównie poradami z zakresu spraw konsumenckich i prawa pracy oraz karnego. Nie jest udzielana pomoc w prywatnych sprawach, np. w sytuacji, gdy urząd nie wypłaca należnych pieniędzy albo niesłusznie nakazał rozbiórkę garażu. Oferta mobilnego punktu porad prawnych i spotkanie z pracownikami Fundacji Wolności możliwe są dzięki dofinansowaniu projektu ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE