Reklama

Francuska podróż władz miasta

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Łuków

Francuska podróż władz miasta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zwiedzanie toru kolarskiego, wizyta na polu golfowym, ale też rozmowy dwustronne z francuskimi samorządowcami. Tak w skrócie wyglądała wizyta władz Łukowa w partnerskim mieście Voisins le Bretonneux.

Łukowska delegacja w składzie: Burmistrz Dariusz Szustek, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Zygmunt Celiński i Leonard Baranowski oraz Naczelnik Wydziału Promocji UM Łuków Anna Kicińska, przebywała w mieście partnerskim Voisins le Bretonneux we Francji między 6 a 8 stycznia. Władze naszego miasta zaproszone zostały do Francji przez Mer Alexandrę Rosetti.

Trzydniowa wizyta we Francji rozpoczęła się od spotkania z władzami aglomeracji Saint-Quentin-en-Yvelines, w skład której wchodzi dwanaście miast, w tym partnerskie miasto Łukowa Voisins le Bretonneux. Łukowianie rozmawiali m.in. o podobieństwach i różnicach w funkcjonowaniu samorządów w Polsce i we Francji, zaś wieczorem wzięli udział w uroczystości przekazania życzeń noworocznych przez Mera Voisins Alexandrę Rosetti. Życzenia podczas uroczystości miał też okazję złożyć Burmistrz Szustek.

Sobota minęła łukowskiej delegacji pod znakiem spotkań z władzami Voisins le Bretonneux oraz stowarzyszeniami funkcjonującymi w naszym mieście partnerskim. Dyskutowano na temat rodzaju i zakresu współpracy pomiędzy stowarzyszeniami z Łukowa i Voisins le Bretonneux przy wsparciu władz miast partnerskich.

Ostatni dzień podróży miał mniej formalny charakter. Władze Łukowa odbyły wizytę na stadionie kolarskim - welodromie - gdzie podejrzały trenujących tam reprezentantów Francji. Zwiedziły też Le Golf National - jedno z najlepszych pól golfowych w Europie, na którym w 2018 roku odbędzie się międzynarodowa impreza Ryder Cup.

Źródło: Urząd Miasta Łuków

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE