Reklama

Fotografią łączy przeszłość i teraźniejszość

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pracownia Kadru

Fotografią łączy przeszłość i teraźniejszość - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Najpierw z Zenitem, później z coraz lepszymi aparatami. Dziś Daniel Płudowski pochyla się nad starymi fotografiami, by pokazać jak Łuków zmienił się na przestrzeni lat.

W internecie pojawiły się zdjęcia autorstwa Daniela Płudowskiego. Zachwyciły łukowian. Stały się pomostem pomiędzy przeszłością i teraźniejszością. A zaczęło się od Nowego Yorku.

Zainspirowała mnie fotografia przedstawiająca Nowy York z 1951 roku. Autor zdjęcia pokazał jedną z głównych ulic wraz z budynkami a w fotografię wplótł nowe auta - opowiada o początkach swojej przygody Daniel.

Wtedy pojawił się pomysł ukazania upływu czasu i zmian jakie nastąpiły w naszym mieście. Pomysł dojrzewał kilka miesięcy. Pewnego dnia powstały pierwsze zdjęcia, które stały się początkiem większego projektu.

Daniel Płudowski realizuje swoją pasję w Pracowni Kadru. Nie chce mówić, że fotografowanie to jego zawód.

Jeśli nadejdzie taki dzień, kiedy stwierdzę, wykonując zdjęcia, że \"jestem w robocie\" będzie to oznaczało, że czas kończyć moją przygodę z fotografią, ponieważ przestało mnie to bawić - dodaje.

I tak, bawiąc się robieniem zdjęć, utrwala ludzi w ich najważniejszych chwilach życia, ale także przyrodę.

Niewielu mieszkańców naszego miasta wie, że w Łukowie było można zobaczyć np. zorzę polarną, która kojarzy się z daleką północą. Bardzo często fotografuję też nocne niebo, staram się ukazać widok rozgwieżdżonego nieba nad naszymi głowami. Chcę pokazać ludziom, że ciekawe zdjęcie można zrobić wszędzie - przekonuje.

I tak, dzięki pasji i współpracy z portalem Łuków Historia, powstają fotografie, które ukazują upływ czasu i ogromne zmiany jakie zaszły w naszej lokalnej rzeczywistości na przestrzeni dziesiątek lat.

Techniki można się nauczyć. Jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia - dodaje.

W planach jest stworzenie większego albumu, który będzie prezentował Łuków dawniej i dziś. Zapraszamy do podziwiania fotografii wykonanych przez Daniela Płudowskiego. Zerknijmy na nasze miasto inaczej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE