Reklama

Finaliści z "Rolnika"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zespół Szkół nr 3 w Łukowie

Finaliści z "Rolnika" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Justyna Witek, tegoroczna absolwentka Technikum nr 3 przy łukowskim "Rolniku" znalazła się w gronie finalistów ogólnopolskiego etapu Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. W tegorocznej edycji konkursu startowało aż 33 500 uczniów szkół średnich z całego kraju!

16 uczniów szkół średnich z całej Polski walczyło pod koniec maja o indeks Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wśród finalistów XXVII edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK znalazła się także absolwentka Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie - Justyna Witek.

Uczennica odpowiadała na 100 pytań, zarówno wielokrotnego wyboru, jak i pytań o charakterze „prawda-fałsz". Na rozwiązanie wszystkich zadań testowych uczestnicy mieli 90 minut, czyli mniej niż minutę na pytanie. Młodzież musiała pokazać też efekty swoich akcji prozdrowotnych, które przeprowadzane były w lokalnych społecznościach.

Ostatnim zadaniem,  przygotowanym przez organizatorów Olimpiady, był test z zakresu udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym osobom. Poradziwszy sobie pomyślnie z wszystkimi zadaniami, uczennica łukowskiej szkoły otrzymała tytuł finalistki.

Sukces Justyny Witek to nie jedyny, który w ostatnim czasie wywalczyli uczniowie łukowskiego „Rolnika”. Pod koniec maja w Warszawie odbyła się finałowa gala Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Rosyjskiego na Prezentację Multimedialną „Dlaczego lubię język rosyjski?”. Wyróżnienia otrzymali inni uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie - Monika Rybka i Tomasz Juszczyński.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE