Reklama

Festiwal Jurajski z Rexem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Festiwal Jurajski z Rexem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę w Klimkach odbył się II Festiwal Jurajski. Na dzieci czekały liczne atrakcje, na dorosłych dawka wiedzy, a na uczestników konkursów - nagrody.

Festiwal Jurajski odbył się w Klimkach po raz drugi. Jego organizatorem była Lokalna Grupa Działania „Razem ku lepszej przyszłości” oraz gmina Łuków. Celem wydarzenia była popularyzacja osobliwości przyrody jakimi są amonity, znajdujące się na terenie Ziemi Łukowskiej.  

Mimo deszczowej pogody do Klimek przybyły rodziny z dziećmi. Czekały na nich atrakcje przygotowane przez organizatorów i zaproszone instytucje. Państwowy Instytut Geologiczny zapraszał dzieci do odciśnięcia śladów różnych stworzeń, odszukania w piasku skamieniałości, a starszych do rozpoznawania okazów.  

Swoje stoiska przygotowały także Nadleśnictwo Łuków i Sokołów, gdzie mali i duzi mogli zobaczyć jakie stworzenia żyją w naszych lasach. Na odwiedzających stoiska leśników czekały także konkursy i niespodzianki. Tego dnia każdy mógł zobaczyć efekty pleneru malarsko – rzeźbiarskiego, podczas którego artyści ze Stowarzyszenia Artystów i Twórców Gminy Łuków pędzlem i dłutem ożywili prehistoryczne istoty.  

Uwagę najmłodszych przykuwał spacerujący po obiekcie dinozaur Rex. Na chętnych czekała możliwość wypalenia amonita w drewnie. Do swoich stoisk, gdzie czekały kolejne atrakcje i konkursy, zapraszało Muzeum Regionalne w Łukowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Łukowie, Warsztaty Terapii Zajęciowej czy Stowarzyszenie „Przeszłość – Przyszłość” z Puław.  

Spotkanie w Klimkach to także czas na rozwiązanie ogłoszonych wcześniej konkursów, m.in. na własnoręcznie wykonaną kreację z użyciem surowców wtórnych. Spośród 29 uczestników, sześć osób odebrało nagrody. Zwieńczeniem rywalizacji był pokaz mody ekologicznej. Nagrody odebrali także zwycięzcy gminnego konkursu fotograficznego. Organizatorzy II Festiwalu Jurajskiego przygotowali konkurs z nagrodą główną. Pobyt w parku jurajskim w Bałtowie oraz 200-złotowy talon na paliwo został rozlosowany wśród uczestników wczorajszego wydarzenia.    

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE