Reklama

Ferie w Łukowe. Nikt nie będzie się nudził

Opublikowano:
Autor:

Ferie w Łukowe. Nikt nie będzie się nudził - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zobacz na jakie zajęcia możesz wysłać swoje dziecko.

Od 13 do 26 stycznia w Łukowie  trwać będą ferie zimowe. Z tej okazji działające na terenie miasta placówki i organizacje przygotowały cykl zajęć dla dzieci i młodzieży.  

Do wspólnego spędzenia ferii zachęca m.in. Miejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie. W jej siedzibie przy ul. Wyszyńskiego, a także w Filii nr 1 na os. Chącińskiego odbywać będą się zajęcia plastyczne i literackie. Chętni będą mogli też spędzić czas na graniu w gry planszowe oraz gry online, bądź wziąć udział w zabawach ruchowych. Biblioteka zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat do Oddziału dla Dzieci przy ul. Wyszyńskiego oraz w wieku 7-14 (Filia nr 1). 


Młodzi mieszkańcy Łukowa będą mogli skorzystać także z oferty  Ośrodka Sportu i Rekreacji, który tradycyjnie przygotował cykl zajęć pod hasłem „Komputer ma wolne”. Mieszkańcy będą mogli brać udział w turniejach piłki nożnej, siatkówki, tenisa ziemnego oraz w turnieju warcabowym.

Będą też bezpłatne zajęcia w Centrum Rozrywki Arkabos oraz możliwość skorzystania z krytej pływalni, gdzie odbywać się będą m.in. bezpłatne lekcje nauki pływania. 

Uczniowie łukowskich szkół podstawowych będą mogli też bezpłatnie (za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej) korzystać z lodowiska „Biały Orlik” zlokalizowanego przy Szkole Podstawowej nr 4. Obiekt będzie dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 12.00 oraz 16.00 - 20.45. Administrator obiektu informuje, że wejścia na lodowisko będą odbywać się o pełnych godzinach i że lodowisko może zostać zamknięte po godz. 20.00, gdy o tej porze będzie przebywać na nim mniej niż 10 osób. W weekendy wstęp na lodowisko będzie możliwy w godzinach 14.00 - 20.45.

Na ferie zaprasza też Łukowski Ośrodek Kultury, który wyświetlał będzie w Kinie Łuków specjalne projekcie skierowane dla najmłodszych. Filmowe poranki dla dzieci odbywać się będą 14-17 oraz 21-24 stycznia. W pierwszym terminie 14-17 o godzinie 10:15 wyświetlana będzie bajka „Śnieżna Paczka”, a o godzinie 11:45 film „Młody Renifer Alex". W dniach 21-24 stycznia o godzinie 10:15 wyświetlana będzie bajka „Misiek i chiński skarb", a o godzinie 11:45 film „Ratujemy Florę". Cena biletu na każdy pokaz wynosi 12 zł. Wszystkie seanse wyświetlane będą w technologii 2D. Równolegle w ŁOK w czasie ferii odbywać będą się zajęcia z instruktorami, z których skorzystać będą mogły uprzednio zapisane dzieci. 

Zajęcia dla dzieci i młodzieży przygotowało także Muzeum Regionalne w Łukowie, w którym w czasie ferii odbywać się będą warsztaty fotograficzne i rzeźbiarskie oraz zajęcia z haftu i szydełkowania. Warsztaty fotograficzne oraz zajęcia z zakresu robótek ręcznych odbywać się będą codziennie w godz. 11.00 - 13.00, natomiast warsztaty rzeźbiarskie organizowane będą po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Koszt udziału w zajęciach to 5 zł za jeden dzień. Zainteresowane osoby mogą wziąć udział w jednych zajęciach, kilku lub korzystać z oferty Muzeum codziennie. Zapisów dokonywać można w siedzibie placówki lub telefonicznie (25 798 27 16). Muzeum zapewnia wszystkie materiały.

Do aktywnego wypoczynku zachęca natomiast Łukowski Klub Karate Kyokushin „MAWASHI”, który w ramach zimowej akademii „Zmień smartfona na kimona” organizuje darmowe zajęcia karate dla nowych osób zainteresowanych wschodnimi sztukami walki. Darmowe zajęcia odbywać będą się w Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie. W dniach 20 i 22 stycznia o godz. 17.00 karate będą ćwiczyć dla dzieci w wieku 4-7 lat, natomiast o godz. 18 dzieci w wieku 8-12 lat. Z kolei 21 i 23 stycznia o godz. 19.00 będą prowadzone zajęcia dla młodzieży i dorosłych. Wstęp wolny.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE