Reklama

Fachowcy od pożarnictwa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZS w Radoryżu Smolanym

Fachowcy od pożarnictwa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jakub Krzysiak i Sebastian Kalenik z Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym to uczniowie, którzy poszczycić się mogą najlepszą wiedzą pożarniczą. Za nami eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Jakub Krzysiak z ZS w Radoryżu Smolanym będzie reprezentował powiat łukowski na etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. 10 kwietnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łukowie odbyły się eliminacje powiatowe konkursu.

W pierwszym etapie konkursu wszyscy uczestnicy rozwiązywali test wiedzy, który zawierał 25 pytań z zakresu historii ruchu strażackiego, organizacji i zadań PSP oraz OSP, a także przepisów przeciwpożarowych. Test miał za zadanie wyłonić trójkę finalistów, która później odpowiadała na pytania konkursowe i wzięła udział w części praktycznej.

W najlepszej trójce znalazło się dwóch kadetów z Radoryża, którzy rozpoznawali m.in. sprzęt i wyposażenie strażaków. Po podsumowaniu punktów okazało się, że zwycięzcą etapu powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej został Jakub Krzysiak, a drugie miejsce Sebastian Kalenik. Trzecie miejsce zajął Jakub Chutny z ZS nr 1 w Łukowie.

Kuba będzie reprezentował powiat łukowski na etapie wojewódzkim Turnieju 26 kwietnia.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE