Reklama

Eurowybory: PiS wygrywa w powiecie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Eurowybory: PiS wygrywa w powiecie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawo i Sprawiedliwość wygrało w powiecie łukowskim niedzielne wybory do Parlamentu Europejskiego. Frekwencja według danych PKW wyniosła 42,92%.

W niedzielę 26 maja mieszkańcy powiatu łukowskiego, podobnie jak reszta kraju, wybierali swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Głos można było oddać na jeden z kilku komitetów, które wystawiły swoich przedstawicieli w eurowyborach. Powiat łukowski zaliczał się do okręgu nr 8 obejmującego swoim zasięgiem całe województwo lubelskie.

Według danych Państwowej Komisji Wyborczej, zdecydowanym zwycięzcą niedzielnego głosowania okazało się w powiecie łukowskim Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskała poparcie rzędu 71,73% i zdeklasowała najgroźniejszego rywala - Koalicję Europejską. To ugrupowanie zdobyło 17,31% głosów. W przeliczeniu na pojedyncze głosy, na PiS głosowało 25 558 wyborców, a na KE 6168 osób. Powyższe dane zostały opublikowane po zliczeniu wszystkich głosów z 98 obwodowych komisji wyborczych w powiecie.

Pozostałe komitety nie przekroczyły 5-procentowego progu wyborczego. Na KWW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy mieszkańcy powiatu łukowskiego oddali 1415 głosów, co przełożyło się na poparcie w wysokości 3,97%. Na komitet Kukiz’15 swój głos oddało 1258 osób co dało wynik 3,53%.

Wiosna Roberta Biedronia zdobyła w powiecie łukowskim zaufanie na poziomie 2,13% (758 głosów). Na KKW Lewicę Razem zagłosowało 0,74% wyborców (263 głosy). Natomiast na ugrupowanie Polska Fair Play Roberta Gwiazdowskiego głos oddało 210 osób, co przełożyło się na poparcie 0,59% wyborców.

Frekwencja w powiecie łukowskim wyniosła 42,92%.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE