Reklama

Europejskie warsztaty w „Kościuszce”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: I LO w Łukowie

Europejskie warsztaty w „Kościuszce” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości \"Europejski Uniwersytet Latający\" to kolejna inicjatywa z zakresu edukacji obywatelskiej realizowana przez I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. 16 listopada w szkole zorganizowane warsztaty, w których szlifowano wiedzę z zakresu integracji europejskiej.

I LO w Łukowie przeprowadzając akcję „Europejski Uniwersytet Latający” zaprosiło w szkolne mury dr Andrzeja Dumałę z Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, oraz animatorkę młodzieżowa Gretę Droździel-Papugę. Eksperci wspomagani przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce i zespołem ekspertów Team  Europe spotkali się z uczniami klas, które realizują program wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym.

Dzięki ciekawym ćwiczeniom i wykładowi pt. „Prawa obywatelskie w Unii Europejskiej” uczestnicy mieli sposobność uzyskać wiele wiadomości na temat integracji „starego kontynentu”. W wypowiedziach zostało poruszonych wiele wątków, dotyczących: Karty Praw Podstawowych z 2000 r., prawa europejskiego, problemów migracyjnych, urzędników w Brukseli, „Brexitu”, funduszy strukturalnych, swobody przepływu osób czy miejsca Polski w strukturach ponadnarodowych.

Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje opinie – i te aprobujące, i te krytyczne wobec różnych kwestii. Do warsztatów przygotowali się wcześniej, realizując projekt o prawach człowieka w Unii Europejskiej i poznając na zajęciach dzięki grze planszowej mechanizmy rządzące organizacją. Udział w „Europejskim Uniwersytecie Latającym” dawał młodzieży solidną dawkę informacji, a także uczył krytycznego spojrzenia na procesy polityczne.

Szkolnym koordynatorem inicjatywy Michał Mojski. Zajęcia natomiast to część innowacji pedagogicznej z wiedzy o społeczeństwie „Aktywny i twórczy obywatel – edukacja medialna, prawna i europejska”, realizowanej w łukowskim LO.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE