Reklama

Egzaminy się odbędą

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Egzaminy się odbędą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niezagrożona jest organizacja egzaminów gimnazjalnych w podległych pod Miasto szkołach podstawowych w Łukowie. Urząd Miasta informuje, że dyrektorzy placówek mają poobsadzane komisje egzaminacyjne.

Trwający obecnie strajk nauczycieli i innych pracowników oświaty nakłada się na egzaminy gimnazjalne i te dla uczniów klas VIII szkół podstawowych. Do ostatnich godzin nie było wiadomo, czy z uwagi na protest dyrektorzy będą w stanie zapewnić poobsadzać komisje nadzorujące egzaminy w gimnazjach. Jednak jak przekonują dziś przedstawiciele Urzędu Miasta, w Łukowie egzaminy się odbędą.

- Dyrektorzy miejskich szkół przedstawili informację, że są przygotowani do egzaminów i że mają poobsadzane komisje. Nie powinno więc być problemów. Rodzice zostali powiadomieni przez systemy e-Dziennik o tym, że ich dzieci mają się zjawić na egzaminach - mówi Marek Król, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu UM w Łukowie.

- Do rozwiązania jest jeszcze obsadzenie komisji w piątek, gdy będzie pisany test z języka obcego. Wtedy posiłkować się będziemy nauczycielami, którzy nie strajkują, ewentualnie tymi z gminy Trzebieszów, gdzie nie ma protestu - dodaje.

Swoją gotowość do zasiadania w komisji egzaminacyjnej deklaruje też burmistrz Piotr Płudowski - do niedawna nauczyciel w Zespole Szkół nr 2 im. A. Świętochowskiego w Łukowie. Włodarz odwiedził we wtorek część strajkujących w Łukowie placówek w których zapoznał się z sytuacją, a resztę ma odwiedzić w środę.

- Wspólnie z Naczelnikiem Markiem Królem i dyrektorem OSiR Markiem Żurawskim oddaliśmy się do dyspozycji dyrektorów. Jeżeli w którejś ze szkół będzie potrzeba obsadzenia osób z zewnątrz w komisjach, pomożemy w przeprowadzeniu egzaminów - mówi burmistrz.

Drugi dzień strajku nauczycieli w Łukowie był podobny do pierwszego. Z informacji Marka Króla z Urzędu Miasta wynika, że ponownie zajęcia odbywały się bez przeszkód w Przedszkolu Miejskim nr 7. W innych placówkach pojawiało się kilkoro uczniów, a najwięcej z nich - bo około 30 - przyszło do Szkoły Podstawowej nr 5. Ponadto jak udało się ustalić, egzaminy gimnazjalne bez przeszkód mają być realizowane też w gminie Łuków, gdzie w pięciu szkołach są tego typu oddziały. W szkołach gminnych w komisjach oprócz niestrajkujących nauczycieli będą siedzieć głównie dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół, a także katecheci.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE