Reklama

Egzaminy mimo strajków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Egzaminy mimo strajków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O godzinie 9 rano rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne. W Łukowie pisze je ponad 300 uczniów. Na początek gimnazjaliści zmierzą się z przedmiotami humanistycznymi.

Pomimo trwającego strajku nauczycieli rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne. Tegoroczne testy są ostatnimi, ponieważ zgodnie z założeniami reformy edukacji od nowego roku szkolnego uczniowie będą się uczyć wyłącznie w ośmioklasowych szkołach podstawowych.

Pierwszy z trzech testów dotyczy przedmiotów humanistycznych (języka polskiego, historii oraz WOS-u). W Łukowie zdaje go w tym roku 318 uczniów z trzech miejskich szkół, w których funkcjonują jeszcze klasy gimnazjalne. W Szkole Podstawowej nr 2 egzamin pisze 170 osób z sześciu klas, a w Szkole Podstawowej nr 3 na pytania odpowiadają uczniowie czterech klas - w sumie 90 osób. Najmniej piszących jest w łukowskiej „Czwórce”, gdzie z egzaminem mierzy się 58 osób z trzech klas.

Gimnazjaliści będą jeszcze pisać egzaminy z części matematyczno-przyrodniczej, a także z języka obcego. Egzaminy gimnazjalne potrwają do piątku 12 kwietnia. Jak zapowiadają dyrektorzy szkół, trwający strajk nauczycieli nie powinien mieć na nie żadnego wpływu. Komisje czuwające nad prawidłowym przebiegiem egzaminów zostały bowiem poobsadzane m.in. przez nauczycieli, którzy nie podjęli protestu.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE